:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Kolejna inwestycja w Gminie Baruchowo [ZDJĘCIA]

W dniu 12 września 2018 r. odbyło się uroczyste symboliczne przecięcie wstęgi wieńczącej zakończenie inwestycji drogowej w Gminie Baruchowo.

Przypomnijmy, że 9 maja odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 191021C i 191033C na trasie skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 265 – Kurowo Babia Góra”.

Koszt całego przedsięwzięcia, około 3, 5 km drogi to kwota około 2,5 mln zł. Natomiast kwota dofinansowania, w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, to ponad 996 tyś. zł. W budżecie Powiatu Włocławskiego zarezerwowano kwotę 162 tyś. zł a z budżetu Gminy Baruchowo ponad 1,3 mln zł.

Zadanie wykonała Firma Inżynieryjno - Drogowa „DROGTOM” Sp. z o. o. pod adresem, której wójt Stanisław Sadowski skierował słowa uznania.

Kluczowym momentem było symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali: wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Starosta Włocławski Kazimierz Kaca, wójt Stanisław Sadowski, Jarosław Komorek przewodniczący Rady Gminy Baruchowo, radny Jan Dybowski, Jakubowski Tomasz prezes Firmy Inżynieryjno -Drogowej „DROGTOM” .

Niezwykle ważną rzeczą jest infrastruktura drogowa, bo w dzisiejszych czasach niemożność poruszania się po drogach jest rzeczą, która wyklucza cywilizacyjnie. Bardzo się cieszę, że wójt wykorzystał szansę 40% dofinansowania i znalazł środki finansowe od innych partnerów łącznie z panem starostą - powiedział wicewojewoda Józef Ramlau.

Wójt Stanisław Sadowski nie ukrywał zadowolenia. Już ma plany na przyszłość, przygotowuje kolejne wnioski na zadania inwestycyjne.

Infrastruktura drogowa wymagała dużych nakładów finansowych, a do realizacji są jeszcze inne zadania oprócz drogi. W sumie wydatkowano na drogi w tym tylko roku ponad 6 mln zł. Obecnie trwa budowa w Goreniu Dużym 2 domków rekreacyjnych oraz obiektów dla młodzieży i osób starszych. Do 15 sierpnia złożono wniosek na kolejną drogę dla Trzebowa i następny na drogę na działkach w Baruchowie, której koszt jest znaczny. Dla PSZOK jest przygotowywany projekt na kwotę 3 mln zł. W najbliższej przyszłości czeka nas dużo inwestycji - wyliczał wójt Sadowski.

Starosta Kazimierz Kaca jest dumny jako starosta włocławski, że gminy biorą dofinansowanie z tej puli wojewody wielkimi garściami, dlatego powiat włocławski zajmuje czołowe miejsce w realizacji zadań drogowych.

Jesteśmy liderem w województwie Kujawsko-Pomorskim. To dotyczy nie tylko dróg powiatowych, ale i gminnych. Z wielką satysfakcją uczestniczę w uroczystości odbioru zadania, które zostało przez Firmę wykonane z należytą starannością. Dziękuję wójtowi za tą gospodarność. Mieszkańcy oczekują nowoczesnych lamp. Ja jestem pewny, że będą zainstalowane. Taki gospodarz to skarb - chwalił wójta starosta Kazimierz Kaca.

Kolejna inwestycja w Gminie Baruchowo [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się