:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Kolejne inwestycje w Gminie Baruchowo

Inwestycje, Kolejne inwestycje Gminie Baruchowo - zdjęcie, fotografia

Wójta gminy Baruchowo Stanisława Sadowskiego nie trzeba przekonywać aby sięgał po dotacje zewnętrzne. Zrealizowano dzięki nim jak podkreśla wójt wiele projektów inwestycyjnych.

Władze Gminy Baruchowo pozyskują sukcesywnie środki na swoją różnorodną działalność. Kolejne fundusze przeznaczone zostają na infrastrukturę drogową, co dostrzegają mieszkańcy gminy. Dzięki otrzymanym funduszom powstają kolejne ważne odcinki dróg gminnych. W krótkim czasie pozyskano ponad 1 mln zł.

Zakończono w gminie przebudowę dróg w miejscowości Kłotno, Goreń Duży oraz drogi dojazdowej do cmentarza w Skrzynkach. Ponadto podpisano umowę na modernizację drogi w Zawadzie Nowa. Wkrótce zostaną zakończone prace przy przebudowie dróg gminnych na trasie skrzyżowania z drogą wojewódzką 265 Kurowo - Babia Góra. Roboty budowlane związane z przebudową drogi gminnej, wykonaniu poboczy, wyprofilowaniu i wzmocnieniu istniejącej nawierzchni bitumicznej w miejscowości Kłotno na odcinku ponad 1 km i włączenie jej do drogi powiatowej zostały zakończone.

W miejscowości Goreń Duży wyprofilowano i wzmocniono istniejącą nawierzchnię bitumiczną na odcinku prawie 0,5 km. W tych dwóch przedsięwzięciach koszty pokryła gmina. Zakończono prace przy budowie drogi dojazdowej do cmentarza parafialnego w Skrzynkach. Pozyskano kwotę dofinansowania - 50 tyś zł, natomiast koszt całkowity zadania to kwota ponad 100 tyś zł.

Inwestycja przebudowy dróg gminnych na trasie skrzyżowania z drogą wojewódzką pochłonie około 2,5 mln zł, natomiast dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej to kwota około 1 mln zł. W Zawadzie Nowa na drogę dojazdową do gruntów rolnych z budżetu województwa Kujawsko-Pomorskiego pozyskano kwotę około 70 tys. zł.

Kolejne inwestycje w Gminie Baruchowo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się