:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Koncert Zespołu Kujawy i zespołu folklorystycznego Karagöz z Turcji we Włocławku [ZDJĘCIA]

W niedzielę 12 sierpnia br. na Placu Wolności we Włocławku odbył się wspólny koncert młodych włocławian z Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz gości z Zespołu Folklorystycznego Karagöz z Turcji.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz CK Browar B.

Zapowiedź:

Okazja aby zobaczyć regionalne stroje tureckie i obyczaje tamtego regionu nie zdarza się codziennie. Będzie przy tym również możliwość porównania tradycji kultury kujawskiej i tureckiej.

Wydarzenie zaplanowano na 12.08.2018 r. o godzinie 16:00 na Placu Wolności. W przypadku niepogody impreza odbędzie się w Centrum Kultury „Browar B.”.

Zespół z Turcji istnieje już 30 lat a ich siedzibą jest Bursa, która słynie z kultywowania tureckiej kultury.

Karagöz ma już na swoim koncie odznaczenia ministerialne i liczne nagrody w konkursach folklorystycznych, a także występował w Finlandii, Jugosławii, Hiszpanii, Kazachstanie, Rumunii, Chinach, Bułgarii, Austrii, Czechach, USA, Macedonii, we Włoszech, Francji, na Węgrzech i w wielu innych krajach.

Koncert Zespołu Kujawy i zespołu folklorystycznego Karagöz z Turcji we Włocławku [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się