:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Koncerty, marsze i festiwal. Zobacz jak Włocławek upamiętni rocznicę odzyskania niepodległości

Rozrywka, Koncerty marsze festiwal Zobacz Włocławek upamiętni rocznicę odzyskania niepodległości - zdjęcie, fotografia

Okolicznościowe wydarzenia rozpoczną się już 10 listopada. Tego dnia o godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu podopiecznych sekcji „Moja Piwnica” oraz świetlic środowiskowych „Zorza” i „Zapiecek”. Młodzieży towarzyszyć będzie włocławski zespół Kapela z Szaconkiem.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Moja Piwnica – Moja Ojczyzna” (wszystkie wejściówki zostały rozdane).

Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego organizuje dla uczniów gimnazjum i liceum tzw. Noc w szkole.

Z piątku 10.11. 2017 r. na sobotę 11.11. 2017 r. w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Kaliskiej 108 odbędzie się Patriotyczna Noc w "Baczyńskim".

W programie Patriotycznej Nocy w "Baczyńskim": przemarsz (wyjście ze szkoły ok godz.19.00) społeczności "Baczyńskiego" na Bulwary we Włocławku pod Tablicę Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Około godz. 20.30 złożenie kwiatów, zapalenie zniczy oraz odegranie na trąbce utworu patriotycznego.

Następnie: przejazd za Wisłę pod Pomnik Poległych Obrońców Wisły 1920. Około godz. 21.00 złożenie kwiatów, zapalenie zniczy, odegranie na trąbce utworu patriotycznego.

Przemarsz odbywał się będzie spod szkoły ulicą Kaliską, ulicą POW, ulicą 3 Maja z pieśnią patriotyczną na ustach. W przedsięwzięciu Zespołowi Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego towarzyszyć będzie Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek.

Powrót do szkoły planowany jest około godz.22.00, gdzie dla uczniów zostanie zorganizowana gorąca kolacja, a następnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W programie Patriotycznej Nocy w "Baczyńskim" przewidziane jest także spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej, Jednostki Strzeleckiej 4051 (zajęcia na temat szeroko pojętej samoobrony i obronności, zajęcia na symulatorze strzeleckim), zajęcia na strzelnicy szkolnej, zajęcia z brazylijskiej sztuk walki capoeira, które przeprowadzi Włocławskie Stowarzyszenie Capoeira, prezentacja multimedialna "Drogi do wolności" oraz zajęcia z papieroplastyki (przygotowywanie kotylionów).

Wszyscy uczniowie z "Baczyńskiego" uczczą dzień 11 listopada już 10.11 w piątek, bo w murach szkoły rozlegać się będzie, jak co roku, "Patriotyczne Śpiewanie"! Młodzież wraz z nauczycielami śpiewać będzie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości już od godz. 9.30 do 11.20. Jak co roku z okazji 11 listopada młodzież z "Baczyńskiego" przygotowuje plakaty pod tytułem "Życzenia dla Polski", które to plakaty zdobią ściany szkolnych korytarzy w "Baczyńskim" i są okazją do refleksji, zadumy i wzruszeń wokół tematu: Polska - Ojczyzna.

11 listopada o godz. 10.00 na placu Wolności rozpocznie się miejska uroczystość z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy obchodów złożą kwiaty pod pomnikiem, zaś okolicznościowe wystąpienie wygłosi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. O muzyczną oprawę uroczystości zadba Chór „Canto”.

Po uroczystości nastąpi przemarsz uczestników ze 100-metrową flagą państwową na plac przed bazyliką katedralną. O godz. 11.00 w katedrze rozpocznie się celebra mszy świętej za Ojczyznę.

Szczegółowy harmonogram uroczystości jest opublikowany na stronie: www.wloclawek.pl.

W Święto Niepodległości w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się siódma edycja Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej. Wokaliści z całej Polski zmierzą się z tematyką patriotyczną i walczyć będą o główną nagrodę: 2000 zł.

Prezentacje konkursowe rozpoczną się o godz. 12.00. Wstęp wolny. Koncert pieśni patriotycznych z udziałem laureatów Festiwalu i zespołu Holeviaters rozpocznie się o godz. 17.00 (wszystkie wejściówki zostały rozdane).

Organizatorem Festiwalu jest Urząd Miasta Włocławek.


Koncerty, marsze i festiwal. Zobacz jak Włocławek upamiętni rocznicę odzyskania niepodległości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się