:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Konflikt w szkole we Włocławku. Jest decyzja prezydenta

Polityka, Konflikt szkole Włocławku decyzja prezydenta - zdjęcie, fotografia

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 we Włocławku pozostanie nadal na stanowisku pomimo rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Tak zdecydował prezydent Marek Wojtkowski.

Konflikt w szkole trwa od połowy grudnia ubiegłego roku. Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność, Pracowników Oświaty i Szkolnictwa Wyższego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej Wojciech Jaranowski zarzucił dyrektor szkoły między innymi autokratyczny styl zarządzania placówką, konflikty interpersonalne z nauczycielami, pracownikami administracji, obsługi, stosowany ostracyzm. Dyrektor Elżbieta Antosiak przedłożyła zwolnienie lekarskie i złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. Postępowanie wyjaśniające było prowadzone przez ratusz i w dniu 5 stycznia została wydana decyzja.

Aby nie zaburzać procesu dydaktycznego ze względu na koniec  zbliżającego się I semestru jak również i organizację II semestru roku szkolnego oraz mając na względzie pismo, które zostało skierowane do prezydenta Włocławka przez nauczycieli w dniu 12 grudnia 2017 r. jak również uwzględniając wyjaśnienia, które złożyła dyrektor Elżbieta Antosiak na spotkaniu z prezydentem, Marek Wojtkowski podjął decyzję o nie przyjęciu rezygnacji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 we Włocławku o czym poinformowała podczas briefingu prasowego wiceprezydent Barbara Moraczewska.

My ze swej strony jako organ prowadzący uwzględniając wszystkie ustalenia, które zostały poczynione na spotkaniu w kuratorium podjęliśmy już stosowne działania, które mają doprowadzić do poprawy stosunków interpersonalnych jakie panują obecnie w szkole nr 23 poprzez spotkanie się z całym gronem pedagogicznym w najbliższym tygodniu.Odbędą się szkolenia mediacyjne prowadzone przez specjalistów z zewnątrz. - argumentowała wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Ratusz spotkania będzie przeprowadzał w najbliższych tygodniach. Ustalenia zostały poczynione przez kuratorium wspólnie z organem prowadzącym.

Jak poinformowała wiceprezydent na kolejny rok szkolny dyrektor zostanie wyłoniony podczas przeprowadzonego konkursu.


Konflikt w szkole we Włocławku. Jest decyzja prezydenta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się