:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kontrola CBA w Urzędzie Miasta we Włocławku. Co sprawdzają?

Inwestycje, Kontrola Urzędzie Miasta Włocławku sprawdzają - zdjęcie, fotografia
nWloclawek.pl 10/07/2019 13:23

Zgodnie z informacją przekazaną przez Temistoklesa Brodowskiego z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pod koniec czerwca 2019 do Urzędu Miasta Włocławek weszli funkcjonariusze CBA na kontrolę prawidłowości przebudowy Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Kontrola w przedmiotowym zakresie ma się zakończyć dopiero na koniec września 2019 r.

Przypomnijmy, że przebudowa budynku hali OSiR we Włocławku od samego początku wzbudzała wiele emocji i kontrowersji. Kilka miesięcy po gruntownym remoncie zaczęły odpadać z elewacji płyty. Z ekspertyzy wykonanej przez prof. dr hab. Adama Podhoreckiego z-cy przewodniczącego Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Bydgoszczy wynikało, że wykonana elewacja zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców. Opinię tę potwierdził w swojej decyzji Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego we Włocławku, który zobowiązał prezydenta do ogrodzenia hali w stopniu zabezpieczającym przed odrywaniem się płyt. Czy w związku z tym jak na jednej z konferencji prasowej powiedział Janusz Dębczyński hala OSiR okaże się „największym bublem w historii samorządu"  zobaczymy.

W sprawie kontroli redakcja kontaktowała się z Biurem CBA.

Pod koniec czerwca 2019 r. funkcjonariusze CBA rozpoczęli kontrolę w Urzędzie Miasta we Włocławku. Ma to związek z przebudową hali sportowej we Włocławku. Przewidywany termin zakończenia kontroli przypada na koniec września br. - powiedział Temistokles Brodowski rzecznik CBA.

Reklama

Kontrola CBA w Urzędzie Miasta we Włocławku. Co sprawdzają? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 13:40:57

    Brawo portal. Pierwszy uczciwy i obiektywny w mieście. U innych cisza. Gratulacje za odwagę!

  • gość 2019-07-10 13:46:27

    i zaczyna się sypać ta "cudowna" prezydentura... jeszcze basen Delfin do sprawdzenia, tajemnicze aneksy, przedłużenie Brzezinowej i inne hece....

  • Gość 2 - niezalogowany 2019-07-10 14:55:21

    Dziękuję bardzo za te cenne informacje. Dlaczego inne media milczą?

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-07-10 15:21:13

    Nareszcie!!! Dziękujemy!!! Inne portale dziwnie milczą. Jeszcze brzezinowa i grodzka. A najlepiej niech oni tam siedzą parę miesięcy i wszystkie te buble sprawdza bo jest co. I do odpowiedzialności!!!

  • Bdf14 - niezalogowany 2019-07-10 15:57:49

    To najważniejsza informacja miesiąca. Nareszcie sprawdzą ta niegospodarnosc. A dlaczego portal dd milczy? Chyba zatkało.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 15:58:35

    Niech zaczną też sprawdzać gdzie indziej nie tylko hala OSiR yeż powinno sie zbadać inne inwestycje. Bravo portal

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 15:59:40

    Prawda że niektórzy na chorobowych?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 16:00:33

    Prosimy o konferencje prasową prezydenta w tej sprawie. Dlaczego milczy. Gdyby was nie było to nikt nic by nie wiedział.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 16:06:37

    Bravo bravo bravo. Też ostatnio niektórzy mieli miny smutne. Ciekawe dlaczego ;)

  • Jota - niezalogowany 2019-07-10 18:41:46

    Niech się nie patyczkują. Oni robią co chcą, sponsorują kogo chcą. Wszystkie spółki podlegające pod UM niech sprawdzą bo PREZESI dla pracowników spółek to nie mają ani grosza !! A na sponsoring i swoje prywatne zachcianki to nie żałują!!!

  • gość 2019-07-10 21:11:36

    Tak trzymać. Dziękujemy . Jeszcze niech skontrolują remont Brzezinowej, koniecznie basen przedszkole, most i grodzką. Najlepiej jak utworzą we Włocławku filię CBA i zaczną wzywać na zmianę Wojtkowskiego Korpolak-Komorowską i Molewskiego.

  • gość 2019-07-10 21:14:38

    Teraz widać że król był nagi !!!!!!!!!! Królowa też !!!!!!!!!!!!!! Czekam na następne kontrole.

  • gość 2019-07-10 21:21:02

    Kontrola trwa od 26 czerwca. Dobrze że wy jesteście bo już nic byśmy nie wiedzieli co się naprawdę dzieje w tym mieście. Wszyscy od lat mówili o podejrzanych przetargach, inwestycjach, remontach , znikających karach umownych . Zaczynam wierzyć w sprawiedliwość.

  • gość34 - niezalogowany 2019-07-10 22:21:30

    A ja proszę o zainteresowanie CBA lub prokuratury sprawą 1,4 mln zł które przekazał Kukucki Molewskiemu wbrew zawartej ugodzie sądowej w pierwszych dniach swojego urżędowania. I zadłużaniem spółek miejskich przez grupę kolesi.

  • Ciekawy - niezalogowany 2019-07-10 22:57:06

    Z tego co mówił Kuźniewicz w telewizji dzisiaj może być ciekawie i jak wnioskuję to nie koniec

  • gość 2019-07-11 07:00:08

    Ciekawe dlaczego przetarg na przejście podziemne na Zazamczu unieważnione

  • Gość - niezalogowany 2019-07-18 16:25:35

    Dobrze że teraz może uratujemy gmine przed taką samą katastrofą.

Dodajesz jako: |