:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Kukucki: Mamy festiwal wyborczy

Sprawa budownictwa mieszkaniowego powraca jak bumerang na sesje Rady Miasta Włocławek.

Praktycznie każdy proponowany porządek obrad sesji w ostatnim czasie posiada punkt dotyczący spraw spółki MBM. Tak też było na ostatniej sesji Rady Miasta Włocławek. Radni nie przyjęli uchwały w sprawie wsparcia finansowego na rzecz spółki MBM, czego efektem będzie brak rozpoczęcia inwestycji w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Znowu oddalona perspektywa mieszkań dla ludzi, którzy mieszkają w mieszkaniach komunalnych, a chcieliby zamieszkać w mieszkaniach o nieco lepszym standardzie a stać ich ponieważ pracują. Ogólnie mieszkańcy są niezadowoleni. Jest to działanie na ich niekorzyść - powiedziała radna Agnieszka Chmielewska.

Zapytaliśmy lidera PiS radnego Jarosława Chmielewskiego o przyczyny tak gorącej dyskusji na temat spraw dotyczących spółki MBM i stanowisko PIS w tej sprawie.

Jak podkreślił radny Jarosław Chmielewski klub jest pozytywnie nastawiony do budownictwa, ale nie może udzielić poparcia do wydatkowania kolejnych środków finansowych, na budowę mieszkań przekraczających jego zdaniem wartości rynkowe.

Powtarzaliśmy od samego początku, że należało jak wcześniej proponowaliśmy wydatkować te pierwsze 5 mln na zakup mieszkań na wolnym rynku. Kwoty zaproponowane w ramach MBM o wiele przekraczają wartości rynkowe - powiedział radny Jarosław Chmielewski.

Odmiennego zdania jest radny Krzysztof Kukucki, który opiera się na wyliczeniach spółki. Uważa on, że program jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Na 50 mieszkań, które mają powstać przy ulicy Stodólnej jest ponad 60 chętnych rodzin. Niestety jego zdaniem decyzją większości radnych konieczne będzie inne rozwiązanie.

Oczywiście jeśli ktoś chce używać tego typu argumentów i nie weźmie pod uwagę innych okoliczności to może okłamywać mieszkańców. Wyliczenia spółki są jasne. Mieszkania będą kosztowały 2400 złotych za 1 m2. Jestem przekonany, że żaden z radnych PiS za tą cenę nie jest w stanie kupić na rynku komercyjnym mieszkania - argumentował radny Krzysztof Kukucki.

Dzisiaj tak naprawdę mamy festiwal wyborczy. Widać, że nie myśli się tutaj o mieszkańcach Włocławka. Trwa ewidentnie walka o głosy wyborcze. PIS chodzi o to by nie powstała koncepcja Włocławskie Mieszkania - dodał Kukucki.

Pomimo usilnych przekonywań radnych na mównicy przez prezydenta Marka Wojtkowskiego podczas ostatniej sesji decyzja radnych oddaliła inwestycję o kolejnych kilka miesięcy.

Nie jesteśmy w stanie rozwiązać problemu mieszkań przez 3 - 4 lata. Jest to proces dlatego też mówimy o racjonalnym, przemyślanym zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych i chciałbym abyśmy od czegoś zaczęli - powiedział prezydent Marek Wojtkowski.

 

Kukucki: Mamy festiwal wyborczy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się