:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Lewica uczciła Dzień Kobiet we Włocławku [ZDJĘCIA]

8 marca  2018 r. w Dniu Kobiet  panowie z Sojuszu Lewicy Demokratycznej we Włocławku Krzysztof Kukucki, Jarosław Hupało, Piotr Kowal i Damian Chełminiak pod Wzorcownią rozdawali włocławiankom tulipany, a wiceprzewodnicząca SLD  we Włocławku Katarzyna Balcer oraz Wanda Muszalik, była wiceprezydent Włocławka poruszyły podczas konferencji prasowej kwestie dotyczące kobiet. Poinformowały, że w najbliższych wyborach samorządowych na listach  wyborczych nie będą korzystać z parytetów.

W naszej organizacji te sławetne wyczekiwane parytety zostały już dawno bym powiedziała nie tylko zachowane ale przekroczone  -  powiedziała Katarzyna Balcer wiceszefowa włocławskiej lewicy.

W ostatnich wyborach  na listach SLD we Włocławku  jak zaznaczyły znajdowało  się 30 % kobiet. Jednocześnie nadmieniły, że już wkrótce  zostanie zaprezentowany program wyborczy.

Jak podkreśliła Katarzyna Balcer  kobiety włocławskiej lewicy zajmują stanowiska we władzach. Jej zdaniem coraz więcej kobiet zgodnie z konstytucją ma możliwość równego udziału w życiu społecznym, politycznym i zawodowym w mieście Włocławku. Obecnie bardzo dużo młodych  kobiet realizuje się politycznie.

Kobiety  lewicy  chcą zadbać  o to,  aby  mamy mogły powracać do pracy po urodzeniu dzieci na korzystnych warunkach na swoje stanowiska pracy i aby dostęp do żłobków był  coraz większy. Zatroszczyć chcą  się również o seniorki, które ich zdaniem są bardzo aktywne.

Każda kobieta chce się samorealizować, nie każda chce być w domu, ale najważniejsze jest żeby miała szansę wyboru i mogła się rozwijać - powiedziała była wiceprezydent Wanda Muszalik

W tym szczególnym dniu kobiety lewicy oczekują  współpracy, otwartości, lojalności przyzwoitości, szacunku. Pod adresem  kobiet popłynęły życzenia. Jednocześnie do panów zwrócono się z prośbą aby pamiętali, że wokół nich są piękne i mądre kobiety.

Piękna kobieta to jest radość dla oczu, mądra kobieta radość dla serca, pierwsza jest klejnotem druga skarbem, my we Włocławku mamy to szczęście, że mamy skarby i klejnoty w jednym  - spuentowała Katarzyna Balcer.

 

Lewica uczciła Dzień Kobiet we Włocławku [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się