:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Lewica włocławska na rzecz jakości powietrza

Włocławski Sojusz Lewicy Demokratycznej zachęca systematycznie włocławian do polepszania jakości powietrza w mieście.

SLD już od dłuższego czasu informuje, że należy podjąć działania, które będą miały na celu polepszenie jakości powietrza w naszym mieście.- powiedział Piotr Kowal wiceprzewodniczący SLD w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

SLD złożyło pakiet ekologiczny do prezydenta Włocławka, którego jednym z elementów było zachęcenie Włocławian do udziału w programie Ekopiec. Jak zaznaczył wiceprzewodniczący przy współudziale kampanii informacyjnej przez SLD udało się niemalże w ciągu 3 dni skompletować maksymalną ilość wniosków na ten rok na wymianę pieców, węzła cieplnego w wysokości 4 tyś zł.  Osoby, które wzięły udział w tym programie otrzymają zwrot tej kwoty.

Wiemy, że ta jakość powietrza to czym palą mieszkańcy w piecach. To nie wynika z nieświadomości ekologicznej, ale z ograniczeń finansowych dlatego zaproponowaliśmy udział w tym programie i zakończył on się sukcesem - dodał wiceprzewodniczący Piotr Kowal.

Ponadto już wkrótce przedłożony zostanie projekt uchwały, który zwalniać będzie właścicieli aut z napędem hybrydowym i elektrycznym z opłat za parkowanie w mieście.

Kolejnym elementem, który w tym pakiecie ekologicznym SLD się znalazł we wniosku do prezydenta jak poinformował przewodniczący SLD Krzysztof Kukucki to możliwość skorzystania z projektu, który finasuje w połowie montaż instalacji fotowoltaicznej, mikroinstalacji dedykowanych do poszczególnych właścicieli domów.

Ten nabór wniosków odbędzie się w lipcu br. z Regionalnego Programu Operacyjnego, ale żeby ten nabór był pełen to obecnie na stronach Urzędu Miasta, BIP mieszkańcy Włocławka mają do wypełnienia ankietę. Stąd dzisiejszy nasz briefing- argumentował Krzysztof Kukucki przewodniczący SLD we Włocławku.

Lewica gorąco zachęca włocławian, wszystkich wlaścicieli nieruchomości do skorzystania z takiego rozwiązania, tym bardziej, że połowa kosztów byłaby sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 


Lewica włocławska na rzecz jakości powietrza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się