:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Lewica zabiega o mniejsze opłaty i dodatkowe dotacje dla włocławian. Co proponują?

Polityka, Lewica zabiega mniejsze opłaty dodatkowe dotacje włocławian proponują - zdjęcie, fotografia

Włocławscy radni Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej podejmują sukcesywne działania na rzecz ochrony środowiska.

Już w ubiegłym roku złożyli propozycje zawarte w projekcie uchwały zwalniającej z opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania właścicieli samochodów elektrycznych i hybrydowych oraz postulowali u prezydenta o zakup autobusów elektrycznych, z uwzględnieniem do 2028 roku wszystkich autobusów we Włocławku aby były autobusami bezemisyjnymi.

Kolejnym działaniem ekologicznym było podjęcie uchwały na 38 sesji Rady Miasta, dzięki której mieszkańcy będą mogli otrzymać dofinansowanie w kwocie 4 tysięcy złotych do zakupu kotłów z programu "Ekopiec".

Obecnie zwrócili się z prośbą do prezydenta Marka Wojtkowskiego o rozpoczęcie prac nad programem ekologicznym dla Miasta Włocławek.

Chcą jednocześnie, by mieszkańcy zrezygnowali z korzystania z dotychczasowych pieców, które generują do atmosfery zanieczyszczenia. Wskazują na możliwość podłączenia się do ciepła systemowego miasta, dlatego przedstawili projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego, w którym to znalazłyby się urządzenia infrastruktury technicznej umożliwiające podłączenie konkretnego domu, kamienicy, do miejskiej sieci ciepłowniczej. Radni zaproponowali zmniejszenie odpłatności za zajęcie pasa drogowego o 50%.

Dzisiaj dołożyliśmy kolejny projekt uchwały, który ma ograniczyć o 50% opłaty za wbudowanie infrastruktury w pas drogowy. Dzięki temu odbiorcy końcowi ciepła systemowego będą mniej płacić. Dlatego proponujemy prezydentowi w osobnym wniosku by zdecydował się na zrealizowanie mechanizmu, dzięki któremu mieszkańcy Włocławka będą mogli skorzystać ze środków z budżetu miasta na budowę instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania jak również zakup węzłów ciepłowniczych - powiedział przewodniczący Krzysztof Kukucki.

Ponadto radni we wniosku do prezydenta zwrócili uwagę na to, że w lipcu tego roku jest planowany nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Miasto może pozyskać dotację na rzecz mieszkańców w wysokości 50% z przeznaczeniem na instalacje fotowoltaiczne na domkach jednorodzinnych.

 

Lewica zabiega o mniejsze opłaty i dodatkowe dotacje dla włocławian. Co proponują? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się