:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na współpracę z Powiatem Włocławskim. Będą nowe inwestycj

W dniu 9 stycznia 2018 roku w Starostwie Powiatowym we Włocławku odbyło się spotkanie, którego gospodarzem był Kazimierz Kaca Starosta Włocławski.

Wzięli w nim udział: Prezes Zarządu ŁSSE Marek Michalik, wraz z Dyrektorem Pawłem Klimczakiem, Wicestarosta Marek Jaskulski, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu: Aneta Jędrzejewska Członek Zarządu Województwa, Cezary Buczyński i Marek Ryłow z Centrum Obsługi Inwestora oraz Burmistrzowie i Wójtowie Powiatu Włocławskiego.

Spotkanie z przedstawicielami Łódzkiej Strefy związane jest z trwającymi od wielu miesięcy pracami nad zmianą ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych.

O korzyściach płynących z przynależności do ŁSSE mówił na spotkaniu jej prezes Marek Michalik. Zapewniał, że Łódzka Strefa jest w stanie skutecznie wykorzystać ekonomiczny potencjał naszego powiatu. Dodał, że Łódzka Strefa nie dysponuje aktualnie znaczącymi terenami pod inwestycję. Zadeklarował również, że w przypadku dużych inwestycji zarząd ŁSSE jest w stanie partycypować w kosztach uzbrojenia terenu, co ma zasadnicze znaczenie biorąc po uwagę fakt, że część terenów inwestycyjnych nie posiada wystarczającego uzbrojenia.

Starosta Kazimierz Kaca mówił o atutach naszego terenu, do których zaliczają się bez wątpienia: dogodne położenie na mapie Polski oraz fakt, że nasz powiat posiada jako jedyny w Polsce aż trzy węzły autostradowe. Zwrócił także uwagę na zasoby kadrowe jakimi dysponuje Powiat Włocławski. Starosta zaakcentował, że w obliczu wysokiego bezrobocia widzi potrzebę prowadzenia dalszych rozmów. Zaznaczył, że kluczowe znaczenie ma walka z bezrobociem w trosce o zapewnienie miejsc pracy mieszkańcom Powiatu Włocławskiego.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na współpracę z Powiatem Włocławskim. Będą nowe inwestycj komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się