:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Lubraniec stawia na sport. Legenda boksu odwiedzi Lubraniec?

Karate, Lubraniec stawia sport Legenda boksu odwiedzi Lubraniec - zdjęcie, fotografia

Gmina Lubraniec konsekwentnie realizuje coraz to nowe zadania.

Zadania w zakresie sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrańcu realizują kluby sportowe, natomiast bazę sportową stanowi między innymi Stadion Miejski w Lubrańcu.

Zmiana płyty miejskiej boiska na stadionie miejskim spędza sen z powiek burmistrza, który w pierwszej kolejności chce zadbać o murawę, następnie uzyskać bierznię 400 m, a w następnych latach zmienić trybuny.

Będziemy starać się aby w Lubrańcu rozwijał się sport i przygotujemy odpowiednią bazę do uprawiania dyscyplin sportu. Mam nadzieję, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z założeniami. Cieszę się, że powstał nowy uczniowski klub sportowy "Sokół" w szkole, gdzie będzie kilka sekcji, choćby sekcja bokserska - powiedział burmnistrz Stanisław Budzyński.

Ratusz planuje w marcu br. galę boksu zawodowego i amatorskiego. Być może gościem na gali będzie Jerzy Rybicki polski pięściarz, trener oraz działacz sportowy, Mistrz olimpijski z Montrealu 1976, brązowy medalista olimpijski z Moskwy 1980.

Burmistrza cieszą sukcesy zawodników, a także inwestycje sportowe jak np. oddanie do użytku siłowni, która mieści się w piwnicach Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubrańcu, gdzie trenuje klub walki "Husaria". Zawodnik tego klubu w 2017 roku Mateusz Stasiak zdobył brązowy medal w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Siedlcach. Kolejny zawodnik Kamil Matuszewski zajął wówczas 5 miejsce, a Filip Marciniak 7 miejsce. Zawodników trenuje Tomasz Michalak - trener Husarii.

W tym roku, Gmina Lubraniec będzie również współorganizatorem V Memoriału im. Czesława Wasielewskiego. W ubiegłym roku zawodnicy wystartowali, ze Stadionu Miejskiego w Lubrańcu a zakończyli swój bieg na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim. Tuż przed startem biegu głównego w ubiegłym roku władze Lubrańca oraz Brześcia Kujawskiego wraz z rodziną i przyjaciółmi patrona biegu złożyły kwiaty na jego grobie. Hołd oddano również Stanisławowi Oźminkowskiemu i Janowi Wojciechowskiemu wybitnym postaciom lubranieckiego sportu.

Najlepsi sportowcy z gminy zostają docenieni otrzymują najważniejsze wyrożnienia. Każdego roku za osiągniecia sportowe wręczane są tytuły Honorowy Obywatel Miasta lubraniec lub Zasłużony dla Gminy i Miasta Lubraniec.

Lubraniec stawia na sport. Legenda boksu odwiedzi Lubraniec? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się