:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C umiarkowane opady deszczu

LZK we Włocławku kiedyś i dziś. Co się zmieniło? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Miejska Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dziś tj. 4 września 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Obiekt wymagał generalnej modernizacji. Prace remontowe w najstarszej i najbardziej obleganej szkole średniej przez absolwentów gimnazjów do tej pory zostały zakończone.

W przeciągu ostatnich 10 lat w tym obiekcie prowadzone były prace remontowe, to jednak największy zakres robót przypadł na lata 2016/2017 i dotyczył wielu prac między innymi renowacji elewacji.

Należy podkreślić, że cała bryła budynku objęta jest ochroną konserwatorską i zakres prowadzonych prac nie mógł doprowadzić do ich zniszczenia lub zastąpienia nowym elementem ale do maksymalnego zachowania starej substancji - powiedziała wiceprezydent Magdalena Korpolak -  Komorowska.

Plac przed szkołą i za szkołą wykonano zgodnie z projektem. Obejmował on nową instalację kan. deszczowej, nową nawierzchnię z kostki granitowej na podbudowie ciężkiej z możliwością wjazdu dla wozów bojowych straży pożarnej, wykonanie nowej drogi dojazdowej od str. ul. Wojska Polskiego + ogrodzenie panelowe, odtworzenie nowego stylowego ogrodzenia z cegły pełnej od str. SANEPIDU i ul Mickiewicza ( prawa strona ). Przebudowano dawne zejścia do schronu i zadaszenie oraz 2 kpl schodów wejściowych od strony boiska. Od frontu szkoły rekultywowano tereny zielone i zostały wykonane nowe nasadzenia. W auli zakres prac obejmował: nową podłogę z klepki dębowej na nowym stropie, odtworzenie sztukaterii stropu, nową scenę łącznie z podestem i schodami,. częściowo nowe tynki, malowanie, nowe elektryczne przysłony okien, malowanie stolarki okiennej, renowację stolarki drzwiowej, nowe oświetlenie.

W hallu dokonano renowacji posadzki, nową boazerię, renowację wszystkich drzwi w obrębie holu łącznie z naprawą mechanizmów, renowację schodów, schodołaz dla osób niepełnosprawnych, nowe ścianki przy zejściu do piwnicy z drzwiami p.poż., nowe posadzki w przejściach z terakoty z cokolikiem. Wykonany został również nowy łącznik między szkołą a bramą.

Nie sposób wymienić wszystkich elementów, które podlegały remontowi. Modernizację budynku z 1902 roku wykonała Firma Molewski konsorcjum spółki akcyjnej z Chodcza i spółki z o.o. z Włocławka. Koszt prac to kwota około 6,4 mln zł.

Uczniowie liceum z przyjemnością zasiądą dziś w wyremontowanej placówce. Czekają na nich nowe wnętrza.

LZK we Włocławku kiedyś i dziś. Co się zmieniło? [ZOBACZ ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się