:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Mają dość. Chcą zebrać 100 tysięcy podpisów. Rusza akcja we Włocławku

Polityka, Mają dość Chcą zebrać tysięcy podpisów Rusza akcja Włocławku - zdjęcie, fotografia

Nowa Prawica zauważa, że wysoki poziom hałasu przy drogach niekorzystnie wpływa na zdrowie osób mieszkających w pobliżu tych tras. Hałas jest zjawiskiem niepożądanym, powodującym drażliwość oraz zmęczenie całego organizmu.

Łukaz Belter - wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy  wskazuje, że budowa ekranów akustycznych przy autostradzie to działanie prewencyjne zapobiegające schorzeniom, do których prowadzi nadmierny hałas. Zdrowie ludzkie jego zdaniem ma najwyższą wartość, a według Światowej Organizacji Zdrowia nadmierna ekspozycja na hałas prowadzi do chorób serca, zaburzeń krążenia, bezsenności podwyższonego ciśnienia krwi, chorób żołądka, zaburzeń trawienia, dlatego działacze Nowej Prawicy propagują opracowany projekt ustawy obywatelskiej mającej na celu określenie dopuszczalnych norm hałasu w Polsce dostosowanych do norm i zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia.

Działacze tej partii chcą zebrać 100 tysięcy podpisów wyrażających poparcie dla projektu ustawy, aby  złożyć go w Sejmie RP.

Na zorganizowanej konferencji prasowej we Włocławku 3 stycznia 2018 roku wiceprezes Nowej Prawicy, Łukasz Belter zaprezentował projekt dostosowania polskich norm hałasu wokół dróg i autostrad do norm i zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia.

Obecnie dopuszczalny poziom hałasu na terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej  i zamieszkania zbiorowego wynosi 65 dB w dzień, oraz 56 dB w nocy, natomiast według Światowej Organizacji Zdrowia normy to: 55 dB w dzień i 40 dB w nocy.

Dodatkowe informacje i wzór karty podpisów na stronie: http: stop-halasowi.knp.org.pl / wirkopernik.pl/stop-halas.html

Mają dość. Chcą zebrać 100 tysięcy podpisów. Rusza akcja we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się