:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Mężczyzna przygnieciony przez ładowacz [FOTO]

Do wypadku doszło w jednej z miejscowości w gm. Osięciny, w powiecie radziejowskim. 60-latek został przygnieciony przez ładowacz, którym próbował podnieść z pola korzeń drzewa. Mężczyzna trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają radziejowscy policjanci.

Do zdarzenia doszło w sobotę (7.04.18) około 17.20 w jednym z gospodarstw rolnych w gm. Osięciny. Dyżurny radziejowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku podczas prac na polu. Natychmiast pojechali tam mundurowi. Na miejscu zastali załogę pogotowia, która udzielała pomocy 60-letniemu mieszkańcowi powiatu radziejowskiego.

Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna ładowaczem próbował podnieść z pola korzeń drzewa. W pewnym momencie urządzenie wraz z przyczepionym do niego ciągnikiem przewróciło się, przygniatając 60-latka. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśniają radziejowscy policjanci.

Policja apeluje do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych. Należy stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, by uniknąć poważnych problemów:

- maszyny rolnicze powinny być wyposażone w specjalne osłony - w szczególności dla części ruchomych;

- operatorzy maszyn powinni przed wyjazdem na pole zweryfikować sprawność maszyny;

- przed uruchomieniem wszelkiego rodzaju kombajnów, zbieraczy itp. należy upewnić się, że przebywający w pobliżu ludzie znajdują się w bezpiecznej odległości;

- rozsiewając różnego rodzaju środki należy upewnić się, iż nie ma w pobliżu osób, które mogłyby ulec zatruciu;

- należy też pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas transportu płodów rolnych drogami publicznymi. Pojazdy muszą być odpowiednio oznakowane, a ludzie przewożeni wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych.

Mężczyzna przygnieciony przez ładowacz [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się