:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C rozproszone chmury

Mieszkańcy Chodcza i okolic zjednoczyli się by pomóc Szymonowi i Mateuszowi w walce z chorobą [ZDJĘC

Polecamy, Mieszkańcy Chodcza okolic zjednoczyli pomóc Szymonowi Mateuszowi walce chorobą [ZDJĘC - zdjęcie, fotografia

Na II Chodeckim  Biegu  Charytatywnym  w niedzielny poranek tj. 3 grudnia na placu Kościuszki w Chodczu pojawiło się  ponad 250 osób nie tylko z Chodcza ale  z Łodzi, Poznania Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Lubienia Kujawskiego. Było wprawdzie mroźno ale pogoda dopisała. Wszyscy pobiegli  dla Szymka i Mateusza. Imprezę zainaugurowano  biegiem  małych Mikołajów - dzieci od 4 - 6 lat na dystansie 100 m. Patronatem bieg objął burmistrz miasta Chodcza Jarosław Grabczyński.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Bieg cieszy się dużą popularnością. W tym roku biegniemy dla Szymka i Mateusza, bo tak jak pamiętamy zeszłoroczny był tylko dla Szymka. Z panią dyrektor, nauczycielami Zespołu Szkół im. W.  Reymonta zdecydowaliśmy, że ten bieg trzeba powtórzyć  i jego zakres rozszerzyć. Dzisiaj włączam się również  czynnie, mam zamiar biec w najdłuższym dzisiejszym biegu na dystansie 5 km - powiedział burmistrz Jarosław Grabczyński.

Inicjatorem i pomysłodawcą biegu charytatywnego jak zaznaczyła dyrektor Zespołu Szkół w Chodczu byli pracownicy. Stał się on już tradycją. Jego współorganizatorem jest burmistrz Chodcza Jarosław Grabczyński, który wspiera inicjatywę. Grażyna Wilińska dyrektor  Zespołu Szkół w Chodczu podjęła wspólnie z pracownikami  decyzję by coś zrobić dla osób potrzebujących. Na  tę decyzję wpłynęła sytuacja pracownicy, która ma niepełnosprawne dziecko urodzone w siódmym miesiącu.

Widzieliśmy jak się ona boryka z tą sytuacją jeżdżąc nieustannie na rehabilitację. To są koszty i to zdecydowało, że podjęliśmy się zorganizowania akcji - mówiła dyrektor Grażyna Wilińska.

W ramach II edycji Biegu  odbyło się kilka mniejszych biegów wyłącznie dla dzieciaków oraz jeden główny. Marsz Nordic Walking przed którym rozgrzewkę poprowadziła wicemistrzyni Polski Marianna Jóżwiak, najlepsza zawodniczka sekcji nordic walking WTW w kat. kobiet 40-44, która zajęła 2 miejsce na Mistrzostwach Polski w nordic walking w Osielsku. Marszowi przewodniczył Franciszek Haniaczyk, który w kategorii 70+ zdobył I miejsce  2 września 2017 w  VI edycji Walkathonu NEUCA dla zdrowia! w Toruniu.

Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg z dyrektorem Tadeuszem Wiśniewskim wspierają pracownika, który jest ojcem Szymona,  dlatego pojawili się wszyscy na biegu. Pomagali  również wcześniej  przy organizacji biegu.

Wydarzeniom sportowym towarzyszyły licytacje, na które  przeznaczyli między innymi koszulkę Otylia Jędrzejczak, koszulkę  z podpisami reprezentacji  Polski  przekazał również Maciej Makuszewski zawodnik Lecha Poznań i reprezentacji Polski  i wiele innych osób, firm i instytucji za co organizatorzy składają wielkie podziękowania.

Rodzice Mateusza i Szymona są wdzięczni za okazaną pomoc dla swoich dzieci. Starają się aby komfort ich życia był  jak najlepszy.  Z całego serca dziękują wszystkim ludziom dobrego serca. 

Cieszymy się że nie zostaliśmy sami, że społeczeństwo zaczęło dostrzegać problem, że to są duże pieniądze potrzebne na rehabilitację. Jest nam miło, że mała gmina, małe społeczeństwo, ale dostrzega ten problem i chcą nas wesprzeć w tym naszym działaniu dla Mateuszka. W tym roku pani dyrektor i nauczyciel zdecydowali się na dołączenie do akcji naszego Mateuszka wyrażamy dużą wdzięczność, że nie zostaliśmy z tym wszystkim sami - dziękowali rodzice Mateusza.

Dla nas jest to II chodecki bieg  za co jesteśmy wdzięczni Zespołowi Szkół w Chodczu i naszemu burmistrzowi, że nam pomagają. Wszyscy tutaj mają tak dobre serce, że nie da się tego określić. Tutaj widać, że można liczyć na drugiego człowieka - dziękowali rodzice Szymona 

Na koniec biegu wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w koncercie Stowarzyszenia  Studio Integracji Krzysztofa Cwynara, który odbył się w świetlicy.

Mieszkańcy Chodcza i okolic zjednoczyli się by pomóc Szymonowi i Mateuszowi w walce z chorobą [ZDJĘC komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się