:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Mija rok 2017. Jaki był dla Gminy Boniewo? Jaki będzie nowy 2018?

Polityka, Gminy Boniewo będzie - zdjęcie, fotografia

Dotacje unijne umożliwiają realizację zadań inwestycyjnych, które są najważniejszymi zdaniami realizowanymi w bieżącym roku. Przejazd kolejną drogą asfaltową, która powstała w miejsce drogi gruntowej to zmiany, które widoczne są w Gminie Boniewo.

Mijający rok w Gminie Boniewo upłynął zdecydowanie pod znakiem budowy infrastruktury drogowej zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. W tym roku udało się przebudować 20 km dróg za kwotę blisko 8 mln zł z różnych dofinansowań na kwotę 3,5 mln zł. Oprócz tego gmina prowadziła bardzo intensywne prace związane z modernizacją szkoły. Przygotowali się również do absorbcji środków na rok przyszły, w którym będą zajmować się kolejnymi drogami.

Udało się nam w Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych w miejscowości Lubomin Leśny pozyskać dofinansowania. Z innych programów będziemy chcieli przebudować kolejne odcinki dróg w miejscowościach Jastrzębiec, Osiecz Mały,  Lubomin Rządowy, Sułkówek, Arciszewo - planuje wójt Marek Kilimkiewicz.

Gmina będzie również realizować zadanie, którego nie udało się zrealizować z racji braku wykonawców, a dotyczące poprawy sieci wodociągowej poprzez budowę nowych węzłów na tej sieci w całej Gminie Boniewo, ponad 1 km wodociągu w miejscowości Żurawice i 4 przyzagrodowych dużych oczyszczalni ścieków przy dużych skupiskach mieszkańców, tak aby poprawić gospodarkę wodno- ściekową za kwotę 1,5 mln zł.

Planowane są także inne zadania, w najbliższym czasie budowa fotowoltaiki oraz poprawa całej infrastruktury wodociągowej na terenie gminy. To tylko niektóre z planowanych inwestycji.

Jak zaznaczył przewodniczący Rady Gminy Boniewo Adam Ciesielski współpraca w radzie układa się doskonale. Radni akceptują pomysły wójta, które znajdują uznanie wśród sołtysów i mieszkańców.

Współpraca układa się w naszej gminie wzorowo zarówno z wójtem, radą, pracownikami w Urzędzie Gminy, którzy bezpośrednio lub pośrednio mają wpływ na inwestycje o czym świadczy tak duża ilość wykonanych przedsięwzięć oraz tych planowanych na rok następny i kolejne lata - powiedział przewodniczący Adam Ciesielski.

Według przewodniczącego zgoda w radzie, przyczynia się do osiągania sukcesów.

Mija rok 2017. Jaki był dla Gminy Boniewo? Jaki będzie nowy 2018? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się