:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Miliony na inwestycje społeczne. Mamy listę

Informacje lokalne, Miliony inwestycje społeczne listę - zdjęcie, fotografia

W piątek (15 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się kolejna ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie projektów w dziedzinie polityki społecznej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. W spotkaniu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego uczestniczyli przedstawiciele beneficjentów.

23 przekazane umowy dotyczą m. in. budowy i adaptacji obiektów na przedszkola, mieszkania socjalne i ośrodki opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

Samorząd Bydgoszczy otrzyma łącznie ponad 2 miliony złotych na przebudowę budynku przy ul. Saperów 207, w celu utworzenia tu trzynastu mieszkań socjalnych, oraz na przebudowę innych zdegradowanych lokali komunalnych tak, by służyły jako mieszkania wspomagane. Zgromadzenie Sióstr Albertynek, które w Bydgoszczy prowadzi kuchnię dla ubogich, za ponad 4 miliony złotych zbuduje nowy budynek, w którym znajdą miejsce zaplecze kuchenne i stołówka oraz pokoje interwencyjne dla ofiar przemocy domowej i ośrodek terapeutyczny dla osób, które spróbują wyjść z bezdomności lub uzależnienia. Gmina Lubanie w powiecie włocławskim za ponad 3,5 miliona złotych postawi nowy obiekt dla przedszkola samorządowego, które przyjmie 75 dzieci. Gmina Aleksandrów Kujawski stworzy we wsi Zduny klub seniora, który będzie dziennym ośrodkiem pobytu dla osób niesamodzielnych oraz miejscem spotkań integracyjnych dla osób starszych. Budynek na potrzeby klubu zostanie solidnie wyremontowany i stosownie wyposażony. Dotacja wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

Łączna wartość przekazanego wsparcia to 22 miliony złotych. Wartość przeprowadzonych w oparciu o nie inwestycji wyniesie blisko 35 milionów złotych.

Miliony na inwestycje społeczne. Mamy listę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się