:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Miliony na walkę z bezrobociem we Włocławku i powiecie. Bezrobotni dostaną...

Rynek pracy, Miliony walkę bezrobociem Włocławku powiecie Bezrobotni dostaną - zdjęcie, fotografia

Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku  otrzymał  w tym roku 5 mln zł więcej środków finansowych niż w ubiegłym roku  dla bezrobotnych.

Ten rok zaczął się pomyślnie i optymistycznie. W tym roku na wszelkie formy aktywizacji zawodowej Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku otrzymał kwotę 32 mln zł., ponad 18 mln zł z rezerwy,  a pozostałe środki z europejskiego funduszu społecznego.  Mamy pieniądze zapraszamy wszystkich do składania wniosków, już przyjmujemy - mówiła dyrektor PUP Małgorzata Izdebska

Obecnie  PUP we Włocławku dysponuje 800  ofertami pracy w budownictwie, usługach, handlu, przemyśle. 

Stopa bezrobocia  w powiecie grodzkim  na dzień dzisiejszy wynosi  18,6%, a w powiecie ziemskim 24,8%  podsumowała wynik dyrektor PUP we Włocławku.

Na dzień 31 grudnia 2014 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosi 17 tys. 926 osób. W porównaniu do grudnia ubiegłego roku liczba bezrobotnych spadła o 2078. Liczba osób skierowanych na staże to 1261 osób, na prace interwencyjne  67, na roboty publiczne 830, na szkolenia  1133 osoby, w ramach doposażenia  stanowisk pracy podjęło zatrudnienie 301 osób,  na rozpoczęcie działalności gospodarczej 277 osoby, prace społecznie użyteczne 445.

Łącznie z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy  w ramach aktywnych form walki z bezrobociem skorzystało w ubiegłym roku 4314 osób - podkreślała   dyrektor Małgorzata Izdebska.

Miliony na walkę z bezrobociem we Włocławku i powiecie. Bezrobotni dostaną... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się