:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Mistrzostwa Świata Fai Modeli Kosmicznych 2018 w Kruszynie [ZDJĘCIA]

Zakończyły się Mistrzostwa Świata Fai Modeli Kosmicznych 2018 w na lotnisku w Kruszynie.

4 sierpnia 2018 roku zakończyły się zawody, które rozpoczęły się w niedzielę 29 lipca br. W tych dniach rywalizowało około 500 zawodników z 23 krajów świata.

Na temat przebiegu zawodów rozmawialiśmy z dyrektorem Aeroklubu Włocławskiego Markiem Kozińskim:

Podczas wszystkich dni zawodów pogoda nam dopisywała, chociaż te wysokie temperatury nie zawsze sprzyjały zdrowotnie uczestnikom, niemniej stabilne warunki pozwoliły przeprowadzić mistrzostwa. W ocenie zawodników uzyskaliśmy pozytywne opinie. Praca, którą włożyliśmy w to przedsięwzięcie przyniosła efekt. Dzięki temu jesteśmy postrzegani pozytywnie w świecie - podsumował dyrektor Marek Koziński.

Były to zawody bardzo udane dla polskich zawodników. Reprezentanci naszego kraju zajęli miejsca na podium. Jak podkreślił Jerzy Boniecki trener Kadry Narodowej warunki były ciężkie, ale wszyscy zawodnicy zdrowo wrócą do domu. 

Indywidualnie Grzegorz Goryczka wśród seniorów zdobył dwa medale, jeden brązowy, drugi srebrny. Generalnie juniorzy wypadli troszkę gorzej jako zespół, ale juniorzy zdobyli dwa złote medale. W dniu wczorajszym Adam Koszałka został mistrzem świata, a w ubiegłym roku był mistrzem Europy, czyli potwierdził swój poziom z roku ubiegłego i Wojtek Koszelski, który został mistrzem świata w klasie S7. Wśród seniorów zajęliśmy II miejsce tuż za Rosjanami, których ekipa to 40 osób, a nasza liczyła 22 osoby. Dla Rosjan to jest sprawa prestiżowa szczególnie w tym sporcie. Całościowo zajęliśmy III miejsce -  podsumował  Jerzy Boniecki trener Kadry Narodowej.

Przed tygodniem witając Was na Lotnisku Aeroklubu Włocławskiego wspominałem o polskiej gościnności,  o profesjonalizmie organizatorów oraz o sportowej rywalizacji, która przyświecała nam podczas organizowanych zawodów. Mam nadzieję, że z takimi wspomnieniami powrócicie do swoich krajów i będziecie ambasadorami Włocławka, województwa Kujawsko-Pomorskiego i Polski. Mam nadzieję, że zawody zostały rozegrane zgodnie z regulaminem i wyłonieni zostali prawdziwi mistrzowie. Liczę, że pobyt we Włocławku, to chwile do których będziecie powracali przez następne lata - dziękował  oto w ten sposób uczestnikom Bartosz Nowakowski prezes Zarządu Aeroklubu Włocławskiego.

Mistrzostwa Świata Fai Modeli Kosmicznych 2018 w Kruszynie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się