:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C lekkie zachmurzenie

Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem

Kiedy: 2018-07-29 , godzina: 16:00 | Gdzie: Kruszyn

Imprezy, Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych lotnisku Kruszynie Włocławkiem - zdjęcie, fotografia

Na przełomie lipca i sierpnia na Lotnisku w Kruszynie jest planowana duża impreza o randze Mistrzostw Świata. Aeroklub Włocławski zorganizuje w dniach 29 lipca – 4 sierpnia 2018 roku Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Duda w rocznicę 100 lecia Odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Impreza jest potwierdzeniem, iż Międzynarodowa Federacja Lotnicza FAI ma uznanie dla naszej federacji oraz dla Aeroklubu Włocławskiego.

W Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych w Kruszynie wystąpi blisko 450 osób: 172 Seniorów i 115 Juniorów, reprezentantów 24 państw: Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Estonii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski.

Nasz kraj był wcześniej już trzykrotnie gospodarzem mistrzostw świata modeli kosmicznych.

5. MŚ - Muszyna (1983),

10. MŚ – Leszno (1994),

15. MŚ – Dęblin (2004), startowało wówczas 107 seniorów i 72 juniorów z 17 państw

W minionym roku na Lotnisku w Kruszynie rozegrano Mistrzostwa Europy w tej konkurencji.

Oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Świata odbędzie 29 lipca br. o godz. 16:00 (niedziela).

Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem komentarze opinie

  • gość 2018-07-24 10:07:24

    Szkoda tylko, że Aeroklub Włocławski chwalący się organizowaniem modelarskich Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski zlikwidował zajęcia najmłodszych modelarzy w swojej modelarni.

Dodajesz jako: Zaloguj się