:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Modowy potentat buduje centrum logistyczne w Brzeskiej Strefie Gospodarczej

Wkrótce na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej powstanie supernowoczesne centrum dystrybucyjne. Jeden z wiodących polskich producentów odzieży firma LPP zobowiązała się do stworzenia tysiąca miejsc pracy. Właściciel liczących się na rynku marek modowych takich jak Reserved, Mohito, Sinsay, House i Cropp rozpocznie inwestycje w BSG w przyszłym roku.

Brzeska Strefa Gospodarcza to znakomite miejsce do lokalizacji nowych inwestycji, posiada kompleksowe przygotowanie do przedsięwzięć biznesowych. Ponadto samorząd brzeski stworzył dla inwestorów atrakcyjne warunki, dysponuje profesjonalną pomocą i wprowadza przychylny klimat dla inwestorów.

Cieszymy się, że udało nam się zachęcić dużą, polską firmę do ulokowania tak poważnej inwestycji na naszym terenie - mówi Wojciech Zawidzki, Burmistrz Brześcia Kujawskiego. Mamy nadzieję, że budowa i uruchomienie nowego centrum dystrybucyjnego wpłyną pozytywnie nie tylko na lokalny rynek pracy, ale także rozwój infrastruktury drogowej, której Brześć Kujawski i cały region tak bardzo potrzebują - komentował Wojciech Zawidzki.

18 lipca 2018 r. zaprezentowana została firma LPP, która zapewni zatrudnienie dla około 1000 osób, dla pracowników magazynowych, specjalistów utrzymania ruchu, pracowników logistyki, inżynierów i menedżerów. LPP zainwestuje 400 mln zł w budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim. Nowe centrum ma docelowo obsługiwać sklepy stacjonarne flagowej marki Reserved.

Inwestycja w Brześciu Kujawskim wpisuje się w strategię rozwoju LPP w nadchodzących latach. Rozwój naszej sieci stacjonarnej w Polsce i za granicą oraz znaczący wzrost udziału sprzedaży internetowej to wyzwania, które wymagają zaawansowanego technologicznie zaplecza logistycznego - mówił Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP ds. logistyki i IT.

Postawiliśmy na Brześć Kujawski ze względu na jego położenie w centralnej Polsce, świetne skomunikowanie z główną osią transportową naszego kraju oraz potencjał, jeśli chodzi o rynek pracy. Duże znaczenie miało również pozytywne nastawienie władz samorządowych do naszej inwestycji - dodał Jacek Kujawa.

Jak zaznaczył Tomasz Chymkowski, członek Zarządu Powiatu Włocławskiego, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji w brzeskim magistracie, dla Brześcia Kujawskiego dla powiatu włocławskiego, dla całego województwa taki inwestor, który kupuje 36 ha i buduje 100 tyś m2 to jest olbrzymi sukces. Z punktu widzenia Brześcia Kujawskiego to jest perełka inwestycyjna. Ratusz brzeski oczekuje na coraz więcej inwestorów co wpłynie zapewne na miejsca pracy.

Marszałek Piotr Całbecki uczestnicząc wczoraj w Brześciu Kujawskim w rozpoczynającym inwestycję spotkaniu kierownictwa LPP oraz władz gminy i powiatu włocławskiego z dziennikarzami podkreślił, że ważne są powstające dzięki tej inwestycji miejsca pracy oraz to, że sąsiedztwo takiej firmy rodzi kolejne przedsięwzięcia biznesowe.

Wicestarosta Marek Jaskulski z satysfakcją mówił, że Brześć Kujawski to jedna z największych gmin powiatu włocławskiego, która najprężniej się rozwija, nie tylko dzięki położeniu, rolnictwu ale również dlatego, że tu powstają zakłady przemysłowe w tym obecna firma a to wszystko dzięki samorządowi brzeskiemu.

Do funkcjonowania centrum dystrybucyjnego zgodnie z jego docelową pojemnością i najwyższą wydajnością niezbędna jest budowa nowego odcinka krajowej nr 62 na odcinku Brześć Kujawski (Falborek) do węzła autostrady A1 Włocławek zachód (obwodnica) oraz przebudowa drogi krajowej nr 62 na odcinku łączącym węzeł autostrady A1 Włocławek Zachód z miastem Włocławek.

Dzisiaj też ważny dzień dla Włocławka i przede wszystkim dla Brześcia Kujawskiego firma LPP deklarując i zakupując działki pod inwestycją wyszła z inicjatywą podpisania listu intencyjnego z gminą w zakresie obwodnicy i przebudowy odcinków dróg. Taki list w dniu dzisiejszym zostanie podpisany i skierowany na ręce wszystkich parlamentarzystów, Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Infrastruktury, wojewody Kujawsko-Pomorskiego. To nie jest problem komunikacyjny do rozwiązania dla Brześcia Kujawskiego. Jest to problem globalny dotyczący całego powiatu włocławskiego - argumentował naczelnik Tomasz Chymkowski.

Prace projektowe rozpoczną się już jesienią tego roku. Zgodnie z założeniami centrum w Brześciu Kujawskim zostanie uruchomione na przełomie 2021 i 2022 roku.


 


Modowy potentat buduje centrum logistyczne w Brzeskiej Strefie Gospodarczej komentarze opinie

 • klimas - niezalogowany 2018-07-19 15:56:38

  Gruba inwestycja, fajnie bo sporo nowych miejsc pracy powstanie, doskonała informacja przede wszystkim dla całego regionu kujawskiego.

 • arti - niezalogowany 2018-07-19 20:21:00

  Duży sukces, że taka firma zainwestuje ogromne pieniądze w naszym regionie.

 • gość 2018-07-19 20:22:06

  Duży sukces, że taka firma zainwestuje ogromne pieniądze w naszym regionie.

 • gość 2018-07-19 22:48:23

  za najniższą.....

 • gość 2018-07-20 12:00:12

  Na pewno duży prestiż dla regionu, LPP to uznana marka już nawet zagranicą.

 • gość 2018-07-21 14:10:08

  Szkoda,,ze wszyscy w tej strefie pracują za tzw. śrubki. A firmy się bogacą.

 • gość 2018-07-29 11:58:11

  Pojawienie się dużej firmy to zawsze plus dla regionu. Rośnie konkurencja przy zatrudnianiu, więc zyskają na tym pracownicy. Łatwej o wynegocjowanie lepszych warunków wynagrodzenia, także niecierpliwie czekam na otwarcie tego centrum.

 • Marek - niezalogowany 2018-07-31 00:26:11

  Dwukrotnie większe centrum dystrybucyjne, czyli firma planuje ogromny rozrost w najbliższych latach, więc można się spodziewać w przyszłości kolejnych inwestycji i miejsc pracy. Coś czuję, że nadchodzą lepsze czasy w naszej okolicy.

Dodajesz jako: Zaloguj się