:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C całkowite zachmurzenie

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Najpopularniejsze licea i technika we Włocławku

Szkoły, Nabór szkół ponadgimnazjalnych Najpopularniejsze licea technika Włocławku - zdjęcie, fotografia

Wkrótce w życiu gimnazjalistów rozpocznie się nowy etap edukacji - nauka w szkole ponadgimnazjalnej.

Tegoroczna rekrutacja do liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I stopnia została przeprowadzona na terenie miasta Włocławek.

1446 osób potwierdziło wolę nauki i uczęszczania do szkół we Włocławku od 1 września 2017 roku. Tylko 267 miejsc pozostało wolnych.

Do liceów ogólnokaształcących we Włocławku zrekrutowano 591 osób, ale już do technikum i do szkoły branżowej I stopnia( ZSB, ZSCH,ZSEL,ZSS,ZST) 855 uczniów.

Kształcenie zawodowe zdaniem wiceprezydent Barbary Moraczewskiej jest bardzo popularne we Włocławku, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest widoczna różnica pomiędzy kształceniem zawodowym a ogólnym.

Różnica jest dość znaczna. Ta tendencja trwa już drugi rok. W ubiegłym roku był przełom i było widać, że szkolnictwo zawodowe staje się coraz bardziej popularne. W tym liczby najlepiej wskazują na znaczne zapotrzebowanie zawodowe - powiedziała wiceprezydent Barbara Moraczewska

Najbardziej popularnymi liceami są I LO, II LO i III LO, z techników Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Chemicznych.

Co prawda mamy jeszcze 267 miejsc wolnych w tym 89 w liceach, 121 w technikach i 57 w szkołach branżowych. Jest to niewielka liczba, ale mamy nadzieję, że jeszcze się wielu uczniów zrekrutuje do szkół ponadgimnazjalnych - dodała wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Najpopularniejsze licea i technika we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się