:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Narodowe Czytanie Wyspiańskiego. Sprawdź program dla Włocławka

Polecamy, Narodowe Czytanie Wyspiańskiego Sprawdź program Włocławka - zdjęcie, fotografia

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego to tegoroczna lektura Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę, 2 września. Uczestnictwo w wydarzeniu mogą zgłaszać szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chciałyby zrealizować czytanie „Wesela” w swoich miejscowościach.

Są już pierwsze zgłoszenia z Włocławka. Narodowe Czytanie odbędzie się m.in. w Zespole Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Czytać będą: uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. W ramach akcji wyświetlona zostanie prezentacja multimedialna o Stanisławie Wyspiańskim. W programie również: koncert muzyki klasycznej w wykonaniu młodzieży szkolnej oraz odsłuchanie ścieżki dźwiękowej z adaptacji filmowej „Wesela”.

W programie Narodowego Czytania we Włocławku znajdą się również: występ słowno-muzyczny w wykonaniu animatorów w stylu hip-hop na placu przy Wzorcowni,  inscenizacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Teatru Ludzi Upartych oraz tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy, wystawa najciekawszych wydań "Wesela" w bibliotece przy ul. Warszawskiej, pokaz "Wesele" w Teatrze impresyjnym im. W. Gniazdowskiego. Do akcji przyłączy się młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego.

Narodowe Czytanie Wyspiańskiego. Sprawdź program dla Włocławka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się