:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Naukobus odwiedził Kowal [ZDJĘCIA]

Szkoły, Naukobus odwiedził Kowal [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Z inicjatywy poseł na Sejm RP dr Joanny Borowiak w Zespole Szkół Samorządowych w Kowalu w dniu 28 marca 2017 r. gościli animatorzy z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Sama idea wystaw objazdowych narodziła się około 10 lat temu. Grupa osób stworzyła wystawę, która potem odwiedziła różne miejsca w tym również szkoły. Chcemy pokazać, że nauka nie musi być straszna - mówił  Piotr Marsz animator z Centrum Nauki Kopernik.

Nauka zdaniem animatora może być przyswajana w sposób przyjemny i łatwy do zrozumienia.  W tym roku „Naukobus” wyruszył w swoją podróż już w lutym. Pomysł został zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

To jest cenna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Inicjatywa adresowana dla dzieci jak również i dla młodzieży. Pokazuje arkana nauki, ciekawostki i ma za zadanie zainteresować światem nauki. Ta wystawa odkrywa nam tajemnice umysłu ludzkiego. Pokazuje bardzo ciekawe zjawiska.- mówiła posłanka dr Joanna Borowiak.

Jak zaznaczyła posłanka „Naukobus” w dniu 27 marca 2017 r odwiedził również Włocławek: Zespół Szkół Muzycznych i SP 12.

Z zaciekawieniem obejrzałam tę wystawę. Towarzyszyła jej radość  i uśmiech dzieci - dodała posłanka.

Jak podkreślił Burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski Szkoła Podstawowa i Gimnazjum od wielu lat osiąga znakomite wyniki w testach i egzaminach zewnętrznych. Zajęła pod tym względem II miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wynik niewątpliwie o czymś świadczy, dlatego bardzo się cieszę, z przyjazdu „Naukobusa”. Samorząd Kowala przywiązuje wielką wagę do edukacji mieszkańców młodego pokolenia. Wszystko to co służy rozbudzeniu pasji poznawczych, rozbudzaniu zainteresowań intelektualnych, edukacyjnych jest ważne dla samorządu - podkreślił burmistrz Eugeniusz Gołembiewski.

Jadwiga Wiśniewska z-ca dyrektora szkoły nie ukrywała entuzjazmu.

Nasze dzieciaki lubią się uczyć praktycznie przez poznawanie dlatego wystawa spełnia nasze oczekiwania. Dzieciaki są szczęśliwe. A jeśli im sprawia to radość to nam również. Każdy znajdzie na niej coś dla siebie - argumentowała Jadwiga Wiśniewska wicedyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Kowalu

Wszyscy uczniowie kowalskiej szkoły podstawowej i gimnazjalnej odwiedzili wystawę. Na koniec popłynęły podziękowania. Uczniowie wręczyli bukiet kwiatów poseł dr Joannie Borowiak.

Naukobus odwiedził Kowal [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się