:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

„Niebawem zapalisz znicz, czy zapalą go Tobie”. Co za spot MSWiA i policji [VIDEO]

Ludzie_, „Niebawem zapalisz znicz zapalą Tobie” MSWiA policji [VIDEO] - zdjęcie, fotografia

Wiele patroli na drogach, kontrole kierowców i w okolicach cmentarzy. Policja rozpoczęła akcję "Znicz". W internecie opublikowano spot, przygotowany przez MSWiA i Policję, który ostrzega w bardzo obrazowy sposób uczestników ruchu przed zbyt szybką i niebezpieczną jazdą "Niebawem zapalisz znicz, czy zapalą go Tobie?", "Bezpieczeństwo zależy od Was!" - komentuje na Twitterze MSWiA.

Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem - zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

W trosce o bezpieczeństwo na polskich drogach Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „NIE ZABIJAJ!”, skierowaną do kierowców.

W ubiegłym roku na naszych drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów.

"Niebawem zdecydujesz, czy zapalisz znicz, czy zapalą znicz przez ciebie, czy zapalą go Tobie" – czytamy w spocie zrealizowanym przez MSWiA i Policje Polską. Film przemawia do wyobraźni kierowców przez zmontowane zdjęcia i filmy z niebezpiecznych sytuacji na naszych drogach.

„Niebawem zapalisz znicz, czy zapalą go Tobie”. Co za spot MSWiA i policji [VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się