:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę od 2020 roku. Sejm przegłosował ustawę

Polityka, Niemal całkowity zakaz handlu niedzielę przegłosował ustawę - zdjęcie, fotografia

Praktycznie całkowity zakaz handlu we wszystkie niedziele ma obowiązywać od 2020 roku. Zmiany będą wchodziły stopniowo począwszy od marca przyszłego roku.

W miniony piątek została uchwalona przez Sejm ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele.

Ustawa ma wejść w życie 1 marca przyszłego roku. Zgodnie z nią od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia.

Niemal całkowity zakaz handlu w niedziele wejdzie w życie od 2020 r. Nadal będą istniały trzy handlowe niedziele przed świętami. Handel będzie jednak dozwolony również w cztery dodatkowe. Zatem zakaz będzie obowiązywać w 45 niedziel w roku, a handel będzie dozwolony w 7.

Zakaz nie będzie obowiązywał m.in. na stacjach paliw, dworcach kolejowych, aptekach, niektórych kwiaciarniach, sklepach internetowych, nie będzie też dotyczył handlu upominkami i dewocjonaliami.

Ustawa trafi teraz do Senatu.

Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę od 2020 roku. Sejm przegłosował ustawę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się