:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowoczesne metody leczenia na światowym poziomie we Włocławku

Zakład Radioterapii we Włocławku filia bydgoskiego Centrum Onkologii  uruchomiła drugi  aparat do napromieniowania.

Do chwili obecnej zakład wykonuje około 30 seansów napromieniowania dziennie. Potencjał zwiększył się o kolejnych 30 chorych. 

Dzięki zaangażowaniu całego zespołu zwłaszcza fizyków medycznych uruchomienie drugiego aparatu możliwe było miesiąc wcześniej w stosunku do pierwotnych planów - powiedziała Małgorzata Zarzecka kierownik Zakładu Radioterapii.

Nowa aparatura kosztowała 9,2  milionów złotych  i  została  sfinansowana z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych w kwocie 7,5 milionów złotych. Udział własny Centrum Onkologii wynosił 1,7 milionów złotych natomiast pierwszy aparat został sfinansowany ze środków własnych Centrum Onkologii.

Cały zespół radioterapii dokłada codziennie starań, aby zapewnić radioterapię na wysokim światowym poziomie - dodała  kierownik Małgorzata Zarzecka.

Jakość leczenia we Włocławku jest identyczna  jak w  Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Jakość usług jest tożsama. Pacjenci muszą być świadomi tego, że to co jest w Zakładzie Radioterapii we Włocławku jest na tym samym poziomie co w Centrum Onkologii w Bydgoszczy - podkreślił prof. dr hab. n. med. Janusz Kowalewski Dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Jak zaznaczyła kierownik Małgorzata Zarzecka w  celu objęcia kompleksową opieką mieszkańców Włocławka rozpoczęła działalność komisja interdyscyplinarna w Centrum Diagnostycznym we Włocławku, która będzie przyjmowała pacjentów w każdy poniedziałek. Na tej komisji pacjenci będą konsultowani przez specjalistów z zakresu chirurgii, radioterapii, chemioterapii, urologii, ginekologii, laryngologii a następnie będą kwalifikowani do leczenia. W związku z tym nie będą musieli dojeżdżać na komisję do Bydgoszczy.

 

Nowoczesne metody leczenia na światowym poziomie we Włocławku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się