:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Nowy sprzęt dla strażaków z Gminy Baruchowo [ZDJĘCIA]

Na terenie Gminy Baruchowo zamieszkuje 3500 mieszkańców, teren 10 tyś ha, który obsługuje 7 jednostek OSP reprezentowanych przez ponad 240 druhów. OSP Świątkowice i Kłotno wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W dniu 12 września 2018 r w remizie OSP Kłotno Gmina Baruchowo odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom OSP. Sprzęt do ratowania życia i zabezpieczenia miejsca wypadku został zakupiony ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wartość dofinansowania sprzętu to kwota ponad 48 tyś zł, a wartość całkowita zadania wynosi około 54 tyś zł. Gmina zabezpieczyła kwotę ponad 5 tyś złotych.

W uroczystym przekazaniu sprzętu ratowniczo-gaśniczego uczestniczył wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, bryg. Robert Wiśniewski komendant KM PSP we Włocławku, mł. bryg. Sławomir Zawitowski, wójt Stanisław Sadowski, Jarosław Komorek przewodniczący rady Gminy Baruchowo, wicewójt Krzysztof Grudziński, druh Marian Maślanka komendant Gminny.

Wicewojewoda Józef Ramlau podziękował za liczną obecność strażaków, którzy zaprezentowali się na galowo. Podkreślił bardzo znaczącą rolę druhów podczas akcji ratowniczych w czasie klęsk żywiołowych. System OSP w Polsce został stworzony w celu niesienia pomocy w trudnych sytuacjach.

Dbałością o sprzęt pokazujecie, że jesteście ludźmi ze wszech miar godnymi otrzymania nowego sprzętu - nadmienił wicewojewoda Ramlau.

Bryg. Robert Wiśniewski komendant KM PSP zaznaczył jak ważne są OSP w ratownictwie krajowym, przekazał podziękowania i życzenia dbałości w realizacji zadań oraz poprosił o zaapelowanie do młodzieży aby wstępowali w szeregi jednostek OSP. Zaoferował jednocześnie możliwość przeprowadzenie szkoleń z obsługi otrzymanego sprzętu w miarę potrzeb.

Wicewójt Krzysztof Grudziński poinformował przedstawicieli jednostek OSP jaki sprzęt w tym dniu poszczególne jednostki otrzymały na stan posiadania.

Zakupiono następujący sprzęt dla OSP:

- Świątkowice(KSRG) – defibrylator;

- Kłotno (KSRG) – defibrylator, zestaw węży hydraulicznych oraz pilarka do drewna;

- Goreń Duży- Zestaw ratownictwa medycznego R1 z szynami Kramera i noszami typu deska, latarka akumulatorowa;

- Skrzynki- Zestaw ratownictwa medycznego R1 z szynami Kramera i noszami typu deska, detektor napięcia, przenośny zestaw oświetleniowy;

- Grodno - Zestaw ratownictwa medycznego R1 z szynami Kramera i noszami typu deska, latarka akumulatorowa, zbijak do szyb hartowanych, nóż do pasów bezpieczeństwa;

- Kurowo Kolonia – pilarka do drewna;

- Zawada Piaski– pilarka do drewna, latarka akumulatorowa, sprzęt do oznakowani terenu akcji, przenośny zestaw oświetleniowy.

 

 

Nowy sprzęt dla strażaków z Gminy Baruchowo [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się