:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

O pożarnictwie wiedzą najwięcej w powiecie. Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA]

Polecamy, pożarnictwie wiedzą najwięcej powiecie Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

Oddział Powiatowy Związku OSP RP we Włocławku w dniu 13 kwietnia 2018 r w Remizie OSP Grabkowo zgromadził ponad 80 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Jak nas poinformował Wiesław Gralak sekretarz Komisji Kultury i Sportu PZ OSP RP we Włocławku turniej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Uczniowie rywalizowali  w grupach wiekowych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

II grupa wiekowa (gimnazja)

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne).

Zawodnicy  mieli za zadanie odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście jednokrotnego wyboru.

W pierwszej kategorii wiekowej uczennica odpowiedziała na 23 pytania, natomiast w grupie wiekowej "gimnazja" 3 uczniów zdobyło maksymalną ilość punktów, dlatego była konieczna dogrywka uwzględniająca pytania dodatkowe. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych reprezentowali również wysoki poziom, aż 4 uczniów zdobyło po 30 punktów - powiedział Wiesław Gralak.

Jury w składzie: st. bryg. mgr inż. Dariusz Kuligowski zastępca komendanta KM PSP we Włocławku, bryg. Grzegorz Sadowski naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP we Włocławku, Marian Maślanka wiceprezes Oddział Powiatowy Związku OSP RP we Włocławku, Ryszard Jaroszewski skarbnik Oddziału PZ OSP RP we Włocławku, Karol Nowacki członek Komisji Kultury, Sportu PZ OSP RP we Włocławku, Jacek Kosmalski członek PZ OSP RP we Włocławku, Wiesław Gralak sekretarz Komisji Kultury i Sportu PZ OSP RP we Włocławku, jednocześnie wiceprezes OSP Grabkowo, oceniło wiedzę z zakresu pożarnictwa.

Wyniki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej były następujące:

w kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce Weronika Bojakowska;

II miejsce Alicja Urbańska;

III miejsce Artur Gierkowski.

w kategorii szkoły gimnazjalne:

I miejsce Mateusz Chmielewski;

II miejsce Marcin Terpiński;

III miejsce Oliwia Jabłońska.

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce Paweł Wiliński;

II miejsce Jan Michalak;

III miejsce Marek Gralak.

Po konkursie rozmawialiśmy z Markiem Gralakiem ubiegłorocznym zwycięzcą w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, który obecnie uplasował się na 3 miejscu.

Biorę udział już po raz siódmy w konkursie. Jestem strażakiem w OSP Grabkowo dlatego interesuje się kwestiami zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom okolicznych miejscowości. Pytania w teście jednokrotnego wyboru nie sprawiały mi trudności, natomiast w dogrywce moi koledzy byli lepsi - odpowiedział Marek Gralak uczeń LMK we Włocławku

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody.

Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach uzyskali kwalifikacje do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarnicze, które odbędą się już 27 kwietnia br.

Dyplomy oraz nagrody wręczyli laureatom i uczestnikom turnieju Dariusz Kuligowski zastępca komendanta KM PSP we Włocławku, wójt Gminy Kowal Stanisław Adamczyk.

Gratulujemy laureatom, zwycięzcom życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.

Podziękowania i dyplomy zostały wręczone nauczycielom i opiekunom za propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego wśród dzieci i młodzieży.

 

O pożarnictwie wiedzą najwięcej w powiecie. Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się