:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Od końca sierpnia miasta mogą tworzyć strefy czystego transportu. Jest nowy znak

Komunikacja, końca sierpnia miasta mogą tworzyć strefy czystego transportu - zdjęcie, fotografia

Od 29 sierpnia 2018 roku pojawiły się nowe przepisy zgodnie z którymi rozporządzenie wprowadza dwa nowe znaki drogowe. Będą one mówić o początku i końcu strefy czystego transportu. Rozporządzenie weszło w związku z ustawą o elektromobilności.

Ministerstwo Infrastruktury przypomina, że od 29.08.2018 roku obowiązują nowe znaki drogowe, które oznaczają początek i koniec strefy czystego transportu.

29 sierpnia 2018 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych, które wprowadza dwa nowe znaki drogowe do oznaczania granic strefy czystego transportu: D-54 „strefa czystego transportu” oraz D-55 „koniec strefy czystego transportu”. Znak D-54 oznacza wjazd do strefy czystego transportu, natomiast znak D-55 oznacza wyjazd ze strefy czystego transportu – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Zgodnie z nowym prawem miasta mogą wprowadzać strefy czystego transportu, gdzie wjazd ma być płatny w godz. od 9:00 do 17:00. Koszt godziny nie może być wyższy niż 2,50 zł. Bezpłatnie ze strefy będą mogli korzystać tylko Ci którzy wjadą samochodami na gaz ziemny lub na prąd.

Jak podają analizy na razie jazda na prądzie się nie opłaca. Pierwszą strefę czystego transportu deklaruje miasto Kraków. Ale coraz więcej miast przymierza się do ich wprowadzenia.


 

Od końca sierpnia miasta mogą tworzyć strefy czystego transportu. Jest nowy znak komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się