:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Ojcowie Niepodległości we Włocławku [ZDJĘCIA]

Na placu Wolności we Włocławku w dniu 10 września 2018 roku zagościła wystawa przygotowana przez historyków IPN „Ojcowie Niepodległości”.

Otwieramy dzisiaj wystawę pt „Ojcowie Niepodległości przygotowaną przez IPN udostępnianą w różnych miejscach Polski. Prezentuje ona postacie, które są związane z okresem odzyskiwania Niepodległości, ale i także przedstawia w sposób ciekawy, przejrzysty, trafiając do młodzieży - zaznaczył dr Tomasz Dziki, dyrektor włocławskiego Archiwum Państwowego

Jak podkreślił dyrektor gdańskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej prof. Mirosław Golon to grupa bardzo zróżnicowanych działaczy, która to grupa odegrała rolę szczególnie w latach 1914 – 1921, gdzie odbyła się główna część batalii o państwo, jego granice. Potrafili się oni zjednoczyć i ten cel jakim była Wolna Rzeczypospolita osiągnąć ponieważ na bok odłożyli ideowe różnice.

Prezydent Marek Wojtkowski podziękował prof. Mirosławowi Golon za empatię i chęć współpracy. Jednocześnie zaznaczył, że wystawa to żywa lekcja historii, która najbardziej skutecznie zapada w pamięci.

Tym ludziom, którzy oddawali swoje życie, którym dzisiaj poświęcona jest wystawa jesteśmy winni pamięć i możemy dzięki nim cieszyć się wolnością. Pielęgnujmy ją dla kolejnych pokoleń - mówiła Aneta Jędrzejewska członek Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Ojcowie Niepodległości we Włocławku [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się