:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Okradali kościoły w Lubieniu i Izbicy. Ze świątyń zniknęły …

Społeczeństwo, Okradali kościoły Lubieniu Izbicy świątyń zniknęły - zdjęcie, fotografia

Policjanci z Włocławka i Izbicy Kujawskiej ustalili dwóch mężczyzn, którzy od września do listopada br. kradli rynny z kościołów. Okazali się nimi 35 i 36-latek z powiatu kutnowskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich miesięcy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rynien zamontowanych na kościołach. Zdarzenia te miały miejsce od września do listopada br. na terenie gmin Izbica Kujawska i Lubień Kujawski. Łącznie łupem złodziei padło ok. 70 metrów rynien.

Analizując zebrane w sprawie dowody, policjanci z Włocławka i Izbicy Kujawskiej wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z kradzieżami. Trop okazał się właściwy. Dwaj mieszkańcy powiatu kutnowskiego, 35 i 36-latek zostali zatrzymani (05 i 06.12.17) i trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży rynien, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (07.12.17) prokurator zastosował względem podejrzanych policyjny dozór, co oznacza, że będą musieli regularnie stawiać się w jednostce policji. .

Okradali kościoły w Lubieniu i Izbicy. Ze świątyń zniknęły … komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się