:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Olbrzymi burak czerwony zebrany przez 8 latka pod Włocławkiem. 12 kg i prawie metr obwodu [ZDJĘCIA]

Pokaźnej wielkości burak został znaleziony na jednym z pól w powiecie włocławskim, w Gminie Boniewo. Nasza czytelniczka chciała pokazać naszym odbiorcom buraka czerwonego, którego znalazł jej 8 letni syn.

Ponoć w burakach czerwonych drzemie niesamowita moc. Dawniej Rzymianie i Grecy spożywali je aby leczyć przeróżne choroby. Potwierdzają to dziś naukowcy. Betaloiny te same barwniki, które zawiera np. szpinak odpowiadają za jego niesamowite właściwości lecznicze. Do jego właściwości należy m.in. to że wzmacnia układ krwionośny, czy zawiera wolne rodniki odpowiedzialne za działanie przeciwnowotworowe.

Jeśli burak czerwony to czemu nie z Kujaw. Właśnie olbrzymich rozmiarów „buraczka czerwonego” znalazł 8 latek na polu w Gminie Boniewo w naszym regionie.

Kochani skoro jesteśmy przy dożynkach i zbiorach z pól chciałabym Wam pokazać zbiór mojego 8 letniego syna. Jego wielki czerwony buraczek waży prawie 12 kg i ma obwód 96 cm. Naprawdę robi wrażenie – pisze do nas Pani Elżbieta, czytelniczka

Zapraszamy do galerii zdjęć.

(Foto nadesłane Pani Elżbieta)

Olbrzymi burak czerwony zebrany przez 8 latka pod Włocławkiem. 12 kg i prawie metr obwodu [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się