:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C całkowite zachmurzenie

Oszuści znów zaatakowali. Nieznane osoby próbowały wyłudzić 36 tysięcyv

Informacje z regionu, Oszuści znów zaatakowali Nieznane osoby próbowały wyłudzić tysięcyv - zdjęcie, fotografia

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy działają metodą „na wnuczka” bądź „na policjanta”. Na terenie powiatu rypińskiego doszło do próby wyłudzenia pieniędzy taką właśnie metodą. Na szczęście nikogo nie udało się oszukać.

Rypińscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. We wtorek (06.02) do jednej z mieszkanek Rypina na telefon stacjonarny zadzwoniły nieznane osoby podając się za wnuczkę oraz policjanta i pod legendą wypadku drogowego, w którym miał uczestniczyć syn kobiety usiłowali wyłudzić pieniądze w kwocie 36.000 zł. Na szczęście tym razem przestępcom nie dało się nikogo oszukać.

Policjanci zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych, informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy obcym osobom. Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem innych. Czasami podają się za wnuczka, a czasami za policjanta i proszą o wydanie pieniędzy celem np. ujęcia domniemanego sprawcy.

Pamiętaj, policja nigdy nie poprosi o wydanie jakichkolwiek pieniędzy.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

Oszuści znów zaatakowali. Nieznane osoby próbowały wyłudzić 36 tysięcyv komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się