:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Oszust znów zaatakował. Pokrzywdzony stracił kilkanaście tysięcy

Informacje lokalne, Oszust znów zaatakował Pokrzywdzony stracił kilkanaście tysięcy - zdjęcie, fotografia

Policjanci kolejny raz apelują i ostrzegają przed możliwością stania się pokrzywdzonym na skutek oszustwa na tzw. „policjanta chcącego pomóc wnuczkowi” czy „wnuka, który spowodował wypadek”. Mundurowi wyjaśniają okoliczności dwóch przestępstw, do których doszło 05.03.2018 na terenie Włocławka.

Oszustwa na tzw. wnuczka, funkcjonariusza prowadzącego akcję, czy policjanta chcącego pomóc wnukowi to przestępstwa, z którymi muszą się czasami zmierzyć policjanci na terenie całego kraju. Niestety i mieszkańców naszego miasta spotykają takie sytuacje. W poniedziałek (05.03.201) do dwóch włocławian zatelefonowała osoba podając się w jednym przypadku za funkcjonariusza Policji, w drugim natomiast za wnuczka.

W pierwszym przypadku 91-letni poszkodowany odebrał telefon, gdzie osoba przedstawiła się jako funkcjonariusz Policji i z rozmowy wynikało, że wnuczek spowodował wypadek drogowy. Jednak jeśli mężczyzna zapłaci kaucję w kwocie kilkunastu tysięcy złotych to „niby” wnuczek nie zostanie zatrzymany. 91-latek zastosował się do poleceń i przekazał kilkanaście tysięcy złotych sprawcy, który przyszedł do jego domu. Po jakimś czasie zadzwonił do rodziny zapytać co jest z wnukiem i okazało się, że padł ofiara przestępstwa.

PAMIĘTAJMY, że funkcjonariusze służb:

nigdy przez telefon czy osobiście nie proszą o pieniądze za załatwienie jakieś sprawy czy wypuszczenie zatrzymanego;

nigdy nie wypytują przez telefon o przechowywane w domu czy na koncie w banku oszczędności;

nigdy nie informują przez telefon o prowadzonych tajnych akcjach;

nigdy nie proszą o zaangażowanie własnych pieniędzy w operacje policyjne.

W drugim przypadku dzwoniąca osoba podając się za „wnuczka” próbowała wyłudzić pieniądze na załatwienie sprawy wypadku drogowego. Jednak 75-letnia kobieta podczas rozmowy nabrała podejrzeń co do prawdziwości przedstawionych faktów i poinformowała, że idzie na policję. Taki przebieg rozmowy na szczęście zakończył się tylko próbą wyłudzenia pieniędzy.

Policja apeluje! Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy skontaktujmy się z rodziną i ustalmy czy naprawdę ktoś potrzebuje naszej pomocy. Jeżeli dzwonił taki oszust podszywając się za tzw. wnuczka czy funkcjonariusza zawsze poinformujmy o tym fakcie policjantów na numery alarmowe 112 lub 997.

Oszust znów zaatakował. Pokrzywdzony stracił kilkanaście tysięcy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się