:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Otwarte Mistrzostwa Baruchowa w Badmintonie [ZDJĘCIA]

Karate, Otwarte Mistrzostwa Baruchowa Badmintonie [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Baruchowie w dniu 14 października 2017r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Baruchowa w Badmintonie w ramach Grand Prix Województwa Kujawsko- Pomorskiego.  Swoich sił na 4 boiskach w 10 kategoriach spróbowało 49 zawodników z całej Polski.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Jak nas poinformowała Karolina Kłódkowska prowadząca biuro zawodów wystartowało 49 zawodników w 10 kategoriach wiekowych. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z Baruchowa, Włocławka, Torunia, Smólnika, Gniewkowa, Sochaczewa, Pabianic, reprezentanci całej Polski. 

Turniej bardzo się podobał. Został on zorganizowany przy współpracy Urzędu Gminy Baruchowo.

Serdecznie dziękujemy Panu wójtowi Stanisławowi Sadowskiemu za ufundowanie nagród oraz medali -  dziękowała Karolina Kłódkowska.

Współorganizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Start” ze Smólnika.

Po raz pierwszy zawitał turniej badmintona do Baruchowa. Chcemy,  aby ta  dyscyplina się rozwinęła.  Chcemy ją rozpowszechnić wśród naszych mieszkańców ponieważ w naszych rejonach jest mało znana. Imprezy sportowe i kulturalne w tej hali są organizowane non stop. Hala tętni życiem. Już za chwilę, bo 4 listopada br. odbędzie się II Festiwal Piosenki Jesiennej a potem mistrzostwa halowe w piłkę nożną dla najmłodszych. Niezależnie od naszych imprez sportowo-kulturalnych hala jest wynajmowana na turniej piłki siatkowej - mówił wójt Gminy Baruchowo Stanisław Sadowski.

Cieszy wójta, że jest takie ogromne zapotrzebowanie na korzystanie z hali sportowej, martwi jednak, że mały jest udział samych mieszkańców gminy. Wójt Sadowski ma nadzieję, że  z biegiem czasu ta sytuacja diametralnie ulegnie zmianie.

Zawodnicy podkreślali wysoki poziom fantastycznych meczów. Nikt się nie nudził, zaangażowanie było ogromne.

Celem zawodów jest: popularyzacja badmintona w środowisku lokalnym, wyłonienie najlepszych badmintonistów II Turnieju Grand Prix Województwa Kujawsko - Pomorskiego w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Konferansjerem zawodów była Zofia Rempalska,  a nagrody wręczali wójt gminy Stanisław Sadowski, wicewójt Krzysztof Grudziński, przewodniczący Rady Gminy Baruchowo Jarosław Komorek dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Joanna Dąbek. 

Otwarte Mistrzostwa Baruchowa w Badmintonie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się