:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Pasażerka motoroweru trafiła do szpitala. Wszystkiemu winne oślepiające słońce

Region_, Pasażerka motoroweru trafiła szpitala Wszystkiemu winne oślepiające słońce - zdjęcie, fotografia

W minionym tygodniu, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki w Lipnie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Oślepiony słońcem kierowca auta nie zauważył motoroweru i wjechał na skrzyżowanie. W wyniku zdarzenia obrażenia poniosła pasażerka jednośladu.

Statystki zdarzeń drogowych pokazują, że duża liczba wypadków ma miejsce przy ładnej pogodzie, gdzie widoczność nie jest utrudniona i warunki drogowe są dobre a także na długich prostych odcinkach dróg, gdzie wydawałoby się, że zagrożenie jest niewielkie. W żadnych warunkach na drodze nie powinniśmy jednak tracić czujności.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Lipnie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki. Około południa kierujący citroenem 28-letni mieszkaniec Lipna dojeżdżając do skrzyżowania ulicą Piłsudskiego od strony Pl. 11 Listopada znacznie zwolnił upewniając się o możliwości wjazdu na skrzyżowanie. Prawdopodobnie w wyniku oślepiającego słońca nie zauważył jadącego motoroweru i wjechał na skrzyżowanie uderzając w pojazd. Na szczęście jechał wolno.

Niestety w wyniku wypadku obrażeń doznała pasażerka jednośladu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Za nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i spowodowanie wypadku drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy berlingo. W związku z powstałymi po zdarzeniu uszkodzeniami funkcjonariusze zatrzymali także dowody rejestracyjne pojazdów.

 

Pasażerka motoroweru trafiła do szpitala. Wszystkiemu winne oślepiające słońce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się