:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Piknik Rodzinny w Baruchowie. Jakie plany ma zespół Weekend? [ZDJĘCIA]

Ludzie_, Piknik Rodzinny Baruchowie Jakie plany zespół Weekend [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

26 sierpnia 2017 r. na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie odbył się tradycyjny "Piknik Rodzinny”.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Na pikniku rodzinnym na zakończenie lata, pogoda nam sprzyja, pomimo złej  kilkudniowej wcześniejszej aury jest słonecznie i ciepło. Liczymy na frekwencję podobną jak w poprzednich latach. W dniu dzisiejszym każdy z uczestników  w repertuarze znajdzie coś dla siebie. Mamy szeroką paletę zespołów głównie z disco polo, ale nie tylko. Znalazły się również  utwory o innych gustach muzycznych - powiedział na wstępie zastępca wójta Krzysztof Grudziński.

Swoją twórczość zaprezentowały zespoły lokalne z  Gminy Baruchowo: Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca "Swojacy’’ z Baruchowa pod kierownictwem Julii Skowrońskiej oraz młodsza grupa „Swojaczki”. Następnie wystąpił zespół wokalny „Jubilatki” z Czarnego działający przy Klubie Seniora przygotowywany przez Rafała Paczkowskiego. Jakub Pawłowski i grupa Puls to kolejni artyści pikniku. Pokaz grupy akrobatycznej DUO KLAUDIO  Państwa Spychalskich zachwycił publiczność. Występujące Julia,  Wiktoria  i Klaudia z Baruchowa, które trenują od 10 miesięcy otrzymały od publiczności wielkie brawa. Konferansjer zaznaczył, że wyniki akrobacji są efektem długiej i ciężkiej  pracy dziewcząt. Ula i Zuzia trenują już 4 lata pod okiem Państwa Spychalskich i zaprezentowały swój układ, który jest efektem wspólnej pracy z trenerami.

Na temat występujących gwiazd rozmawialiśmy z zastępcą wójta Krzysztofem Grudzińskim:

Przygotowaliśmy dla publiczności muzykę disco polo, ponieważ ma ona swoich stałych słuchaczy i odbiorców i to grono non stop się poszerza. Widzimy również w mediach centralnych, że ten kierunek muzyki,  te występy są entuzjastycznie odbierane przez publiczność: dzieci, młodzież i starszych. W miarę możliwości finansowych staramy się repertuar każdego roku wzbogacać i zmieniać, a jednocześnie  trafiać w gusta publiczności. Mieliśmy w poprzednich latach gwiazdy dużego formatu i już za rok podczas kolejnego pikniku będzie niespodzianka  - dodał zastępca wójta Krzysztof Grudziński.

Mieszkańców gminy bawiły gwiazdy disco polo takie jak: Weekend oraz Top Girls oraz znana z TVP czeska wokalistka Gabi Gold. Znane i lubiane utwory zespołu Weekend  razem z wykonawcą śpiewała publiczność skandując   na koniec jeszcze raz.

Postanowiliśmy porozmawiać z wokalistą Weekendu Radosławem  Liszewskim.

Dzisiaj jesteśmy u Was i zaraz po koncercie jedziemy pod Łódź w dalszą drogę. Koncertowo jesteśmy po raz pierwszy w Baruchowie. Nie ma znaczenia czy jesteśmy w małej czy dużej miejscowości czy na sali koncertowej czy stadionie takim jak tutaj. Scena zawsze wygląda identycznie. Publiczność tak samo reaguje na śpiewane piosenki. Będą utwory same najlepsze. Ostatnie kilka lat to gorący czas.  Koncertujemy dużo. Bogu dzięki, że fani chcą nas słuchać. Niewątpliwie okres letni jest bardziej wzmożony. Więcej koncertów nadmorskich. Mamy już rezerwacje na kolejny rok.

Na pytanie o kolejne nowe utwory wokalista Weekendu Radosław Liszewski żartobliwie odpowiedział:

Ja zawsze pracuję. Nie można dać się młodym wilkom, bo wyprzedzą nas.

W ciągu roku wokalista zazwyczaj jak sam podkreśla prezentuje dwa, trzy nowe utwory, do tego dwa, trzy teledyski i tak będzie również w tym roku. Na wiosnę zespół zrealizował jeden clip, a teraz w planach mają kolejny.

Podczas pikniku konferansjer Marcin Michalski  bawił publiczność przygotowanymi ciekawymi konkursami takimi jak między innymi zgadywanie odgłosów zwierząt. Zwyciężczyni  Zuzia  otrzymała dla swojej siostry Majki hulajnogę a pozostałe dzieciaki piłki. Starsze pokolenie zmierzyło się z odgłosami silników pojazdów. Nagrodami były kalosze i koszyki na grzyby.

Do późnych godzin nocnych bawiła publiczność grupa Puls.

Piknik Rodzinny w Baruchowie. Jakie plany ma zespół Weekend? [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się