:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C słabe opady deszczu

Piknik Rodzinny w Smólniku [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Gminy Włocławek bawili się w sobotę na Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” w Smólniku.

W minioną sobotę 10 czerwca 2018 r. w Smólniku odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”, którego organizatorem była Gmina Włocławek i Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Smólniku.

Jak zapowiedziała w ubiegłym roku wójt Gminy Ewa Braszkiewicz „piknik zorganizowany w Smólniku będzie kontynuowany”, zapisał się w harmonogramie imprez gminnych jako impreza cykliczna.

W momencie, kiedy rozpoczyna się sezon wówczas w gminie zaczyna się wiele dziać. Gmina wspólnie ze szkołami organizuje liczne pikniki. Dzisiaj jest to już 3, po odbytych w Kruszynie i Dębie Polskim - zaznaczyła wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz.

Według wójt Ewy Braszkiewicz charakterystycznym jest to, że w organizację włączają się wszyscy od przedszkolaków po ich dziadków. Dzieci urządzają występy, organizowana jest loteria fantowa, numer wylosowanego fantu następnie bierze udział w losowaniu o nagrodę główną. Konkursy rodzinne cieszą popularnością.

W tym roku największą cieszył się Konkurs „Mamo, tato, stwórzmy ekologiczną zabawkę”, w którym wzięło udział ponad 17 uczestników. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były wykonane na wyrównanym poziomie artystycznym.

Trzeba było wyłonić zwycięzcę a została nią Zofia Zasada, natomiast wyróżnienie otrzymała Hanna Polińska. Zaobserwowaliśmy, że prace są pięknie wykonane. Dużo wysiłku, pomysłów towarzyszyło przy ich realizacji - dodała wójt.

Na jeden z najważniejszych konkursów jak zaznaczyła wójt Ewa Braszkiewicz oczekują całe rodziny.

Dzieci od najmłodszych lat są przygotowywane do występów na scenie. Nie mają tremy. Na pewno jest to wspólna zasługa rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy wychowują młode pokolenia – podkreśliła wójt Ewa Braszkiewicz.

Najpierw odbyły się występy w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I – III. Grupa 3,4- latków zaprezentowała się w piosence pt „Moja mama” i zabawie integracyjnej „Hop, siup, dana, dana”. Grupa 5- latków zaśpiewała piosenkę Kałużowy deszcz” i „Poziomkowe lody”, natomiast grupa 6-latków wraz z zespołem cheerleaderek prezentowała się w piosence „Sofia”.

Po dawce ogromnych emocji wójt Ewa Braszkiewicz wręczyła w konkursie ekologicznym zwycięzcy Zofii Zamerskiej bon na kwotę 600 zł i wyróżnienie Hannie Polińskiej.

Z profesjonalnie zaprezentowanym repertuarem wystąpił Zespół Folklorystyczny Smólnik, który zaśpiewał znane i lubiane piosenki przed zgromadzoną publicznością.

Potyczki Rodzinne poprowadzili nauczyciele: Małgorzata Gliszczyńska, Anna Ulanowicz i Natalia Szymańska. Nagrodą był bon na kwotę 1000 zł. Do walki o główną nagrodę stanęły rodziny: Migdał, Markowskich, Ochota, Grabowskich i Sadowskich. Nagrodę rodzinie Sadowskich wręczyła wójt Ewa Braszkiewicz.

Równolegle w hali sportowej odbywały się rozgrywki badmintona, w których puchar otrzymała z rąk Andrzeja Kłódkowskiego  najlepsza zawodniczka Lidia Figiel.

Został także ogłoszony nabór do Akademii Wiedzy i Umiejętności Juniora i Seniora pod Hasłem „Razem łatwiej” realizowany z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka. Jest to projekt społeczno-edukacyjny aktywizujący i integrujący pokolenia.

Przewodniczący Rady Gminy Włocławek Paweł Bogdanowicz nie ukrywał zadowolenia z tego typu wydarzeń w gminie. Służą one przede wszystkim integracji środowiska lokalnego.

W programie przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, między innymi: trampolinę, dmuchaną zjeżdżalnię, watę cukrową oraz stoiska gastronomiczne.

W tym roku pogoda dopisała. Organizacje, które się włączyły się w przygotowanie festynu zaprezentowały przygotowany program: pokaz ratownictwa – OSP Smólnik Zespół Sportowy „Viktoria” Smólnik natomiast uruchomił rozgrywki w piłkę nożną dla najmłodszych.

Wszyscy wykazali się aktywnością, zaangażowaniem i kreatywnością, Koło Gospodyń Wiejskich z Telążnej i Rada Rodziców przygotowane było perfekcyjnie - podsumowała wójt Braszkiewicz.

Uczestnicy festynu mieli możliwość degustacji potraw regionalnych dostępnych na stoisku KGW Telążna Leśna. Niezapomniane wrażenie pozostawił Zespół BIBI&DŻEREMI.

Piknik Rodzinny w Smólniku [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się