:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Piknik w Chodeczku za nami

Piknik w Chodeczku odbył się w minioną sobotę. Licznie przybyli mieszkańcy nie narzekali na brak atrakcji.

W dniu 7 lipca 2018 r. w Chodeczku mieszkańcy zgromadzili się na boisku sportowym aby wspólnie w miłej atmosferze powitać lato.

Jest to kolejny piknik, który udało nam się go zorganizować dzięki środkom finansowym z funduszu sołeckiego, ale nie tylko. W przygotowaniu tej imprezy uczestniczyli wszyscy mieszkańcy Chodeczka. Panie z KGW upiekły ciasto, z którego dochód przeznaczony jest na cele statutowe. Ufundowane też zostały nagrody dla uczestników rozgrywek w piłkę nożną – powiedziała Ewa Kwiatkowska wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Chodczu.

Wiceprzewodnicząca Kwiatkowska zaznaczyła, że w programie jest pokaz ratownictwa medycznego oraz OSP z Chodcza. Wystąpiła grupa kuglarska z Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim - Dragon Fire Show, oraz wieczorem rozpalone zostało ognisko.

Piknik miał na celu sprawienie przyjemności głównie najmłodszym mieszkańcom Chodeczka. Zaczynają się wakacje i organizatorzy chcą, żeby był to taki miły akcent na początek wakacji.

Przygotowałyśmy przede wszystkim na piknik ciasta, chleb ze szmalcem, pierogi z serem, z mięsem, szpinakiem, białą kiełbasą, z jabłkiem. Zainteresowanie mieszkańców piknikiem jest ogromne - mówiła Agnieszka Ratajczyk przewodnicząca KGW.

Podczas pikniku wystąpiły na scenie dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Chodczu. Zaprezentowały się Lidia i Zosia, w których repertuarze znalazły się utwory „Tamta dziewczyna” singiel polskiej wokalistki Sylwii Grzeszczak i „Magiczna podróż” piosenka dla dzieci.

Zaciekawienie uczestników pikniku wzbudził pokaz ratownictwa medycznego.

Zainteresowanie ratownictwem było duże zarówno wśród dzieci jak i starszych. Przekazaliśmy wiedzę medyczną jak zareagować, gdy zauważymy osobę, która leży na ulicy, jak udzielić pomocy a następnie wezwać pogotowie - wyjaśnił Tomasz Grochulski pielęgniarz.

W programie przewidziano moc atrakcji dla dzieci m.in.: wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny.

Piknik w Chodeczku za nami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się