:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Podziękowali rolnikom za całoroczny trud. Tłumy na dożynkach w Kruszynie [ZDJĘCIA]

Rolnictwo, Podziękowali rolnikom całoroczny Tłumy dożynkach Kruszynie [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W niedzielne popołudnie tj. 9 września 2018 r. w Kruszynie w Gminie Włocławek odbyły się gminne dożynki.

Rok 2018 był szczególnie trudnym dla rolników, dlatego z tym większym szacunkiem kłaniały się władze Gminy Włocławek rolnikom dzięki, którym spożywany jest codzienny chleb.

Fotorelacje z dożynek znajdziesz tutaj (kliknij)

W korowodzie dożynkowym na mszę św. przemaszerowały z wieńcami dożynkowymi: Koła Gospodyń Wiejskich z Telążnej Leśnej, Warząchewki, Skoki-Dęby, Józefowa, Modzerowa, Wistki Królewskiej oraz poczty sztandarowe OSP.

Msza św. odprawiona została w intencji rolników, a koncelebrowana była przez księży; ks. proboszcza Krzysztofa Graczyka z parafii św. Bartłomieja w Smólniku oraz wikariusza ks. Karola Kolendę z parafii NMP Królowej Polski w Kruszynie.

Dalsze uroczystości po mszy św. odbyły się na placu przy lotnisku między innymi część obrzędowa, podczas której starostowie dożynek Małgorzata Ziółkowska, która prowadzi z mężem gospodarstwo rolne o powierzchni użytków rolnych 12 ha i Jacek Głowacki użytkujący areał powyżej 6 ha z Kolonii Dębice wręczyli chleb a przedstawiciele KGW wieńce i dary z tegorocznych plonów gospodarzowi gminy Ewie Braszkiewicz.

Przyniesione dzisiaj wieńce dożynkowe, kosze i chleby wyrażają nie tylko Waszą olbrzymią wdzięczność za dary wsi, ale są także symbolem trudnej i ciężkiej pracy, wysiłku, który nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Są również symbolem zaangażowania i troski o to, żeby zebrać jak najlepszy plon - powiedziała wójt Ewa Braszkiewicz.

Podczas dożynek ogłoszono konkurs na najpiękniejszy przydomowy ogródek w Gminie Włocławek. Nagrody oraz kwiaty wręczyła wójt Ewa Braszkiewicz oraz przewodniczący Rady Gminy Włocławek Paweł Bogdanowicz następującym osobom: Teresie Przybyszewskiej, Sylwii Pawlak, Jadwidze i Tadeuszowi Cholewińskim.

Rozmawialiśmy na temat dożynek z wicestarostą Markiem Jaskulskim, który wspomniał o trudnym roku, w którym gospodarze zebrali mniej plonów. Były one także o niższej jakości, ale to co jeszcze udało się zebrać pozwoli według niego na przetrwanie.

Tym niemniej należy patrzeć z ufnością w przyszłość, ponieważ rolnicy spełnili swój obowiązek w stosunku do ojców, dziadów i pradziadów, gdyż uchronili gospodarstwa od likwidacji, wytrzymali konkurencję rolników europejskich: nieuczciwą, niezdrową, nierówną i dzisiaj wsparci wiedzą, dyplomami uczelni powiększają i rozwijają gospodarstwa - chwalił postępowanie na przestrzeni lat wicestarosta Marek Jaskulski.

W tym roku organizatorzy przewidzieli bogatą część artystyczną lokalnych zespołów oraz gwiazd wieczoru: Kordiana i Zespołu Mig, którzy przyciągnęli tłumy mieszkańców lokalnych miejscowości oraz miasta Włocławek.

Podczas występu wójt Ewa Braszkiewicz została poproszona przez artystę Kordiana do wykonania wspólnie utworu. Jak nadmieniła towarzyszyły jej bardzo duże emocje.

Po raz pierwszy śpiewałam z taką gwiazdą disco polo, wrażenia niezapomniane, fantastyczny artysta, ponieważ takim amatorom jak ja bardzo pomógł wystąpić przed tłumami przybyłych na występy. Każdy może zaśpiewać. Chodzi tu przede wszystkim o wspaniałą zabawę – podkreśliła Ewa Braszkiewicz.

Najlepszym dowodem na to, że jest dzisiaj wspaniała zabawa i wszyscy się bawią zarówno najmłodsi jak i starsi jest liczba przybyłych na dzisiejszą imprezę mieszkańców. Wiele też jest osób z ościennych gmin. To świadczy o tym, że tego typu imprezy i z takim doborem artystów są jak najbardziej strzałem w 10 - dodała wójt Braszkiewicz.

Tegoroczne dożynki zakończyła zabawa z zespołem Tenor.

Podziękowali rolnikom za całoroczny trud. Tłumy na dożynkach w Kruszynie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się