:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Ponad setka strażaków w akcji pod Włocławkiem [ZDJĘCIA]

Społeczeństwo, Ponad setka strażaków akcji Włocławkiem [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

15 zastępów  straży z powiatu włocławskiego, radziejowskiego i Włocławka wzięło udział 22 maja 2018 roku w akcji "Las 2018" w Dębie Polskim. 

Fotorelacja tutaj (kliknij)

W ćwiczeniach brało udział 90 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu włocławskiego z miejscowości: Dąb Polski, Kruszyn, Smólnik, Warząchewka Polska (wszystkie gm. Włocławek), Bogucin (gm. Fabianki), Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Kowal, Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Czerniewice i Śmiłowice (obie gm. Choceń), Świątkowice (gm. Baruchowo) oraz z 8 zastępów (48 strażaków) z terenu powiatu radziejowskiego.  Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar lasu w rejonie m. Dąb Polski, w trakcie którego, oprócz działań gaśniczych, strażacy doskonalili swoje umiejętności z czynności ratownictwa medycznego (przyciśnięcie pilarza pniem drzewa oraz ratowanie i resuscytacja tonącego) oraz procedur zarządzania kryzysowego z zakresu zwalczania epizootii (padły dzik z podejrzeniem ASF)

Ćwiczenia odbyły się dzięki wsparciu Nadleśnictwa Włocławek i Urzędu Gminy Włocławek oraz współpracy z FANTOMAN Łukasz Bińkowski.

Ponad setka strażaków w akcji pod Włocławkiem [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się