:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Poprawią bazę sportową w powiecie włocławskim. Powstaną siłownie i nie tylko

Inwestycje, Poprawią bazę sportową powiecie włocławskim Powstaną siłownie tylko - zdjęcie, fotografia

Już niebawem w regionie powstaną nowe boiska sportowe, siłownie na świeżym powietrzu oraz inne ogólnodostępne obiekty sportowo-rekreacyjne. Wkrótce ruszy kolejny program rozwoju małej infrastruktury w naszym województwie. 42 samorządy lokalne mają otrzymać wsparcie na finansowanie tego typu projektów.

Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie niewielkich obiektów o różnym przeznaczaniu. Powstaną tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by budowa takiej infrastruktury była odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności -mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie maksymalnie 50 proc. mogą otrzymać głównie te samorządy, które załączyły do wniosku listę poparcia mieszkańców dla inwestycji. W pierwszej kolejności traktowane były pomysły z terenów zdegradowanych, na przykład popegeerowskich.

Na liście inwestycji znalazły się 42 samorządy. Dofinansowanie od 4 tysięcy do 40 tysięcy złotych ma wspomóc budowę boisk, siłowni zewnętrznych, urządzeń do ćwiczeń street workout oraz innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Łączna wartość dofinansowania to 480 tysięcy złotych.

Na liście przedsięwzięć są między innymi inwestycje z naszego powiatu tj. budowa siłowni zewnętrznej z placem zabaw w Mikanowie (gmina Lubanie, powiat włocławski), rozbudowa bazy sportowej nad Jeziorem Chodeckim (gmina Chodecz, powiat włocławski).

(fot. ilustracyjne / Siłownia nad Zgłowiączką w Brześciu Kujawskim - fot. nwloclawek.pl)

Poprawią bazę sportową w powiecie włocławskim. Powstaną siłownie i nie tylko komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się