:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Pościg w powiecie włocławskim. Kierowca uciekał przed policyjnymi motocyklami

Ludzie_, Pościg powiecie włocławskim Kierowca uciekał przed policyjnymi motocyklami - zdjęcie, fotografia

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Po kilkuminutowym pościgu mundurowi ustalili dlaczego 30-latek chciał uniknąć kontroli. Okazało się, że jechał pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w środę (20.09.17) około 18.00 na drodze krajowej nr 91 w gminie Lubień Kujawski. Patrol motocyklowy włocławskiej „drogówki“ próbował zatrzymać do kontroli kierującego oplem. Ten jednak postanowił zlekceważyć polecenia policjantów. Na widok funkcjonariuszy zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Kierowca opla, pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dzwiękowych, nie zamierzał się zatrzymać i kontynuował ucieczkę. Po kilkuminutowym pościgu, zjechał z drogi krajowej na drogę gruntową. Nie pomogło mu to jednak w ucieczce przed policyjnymi motocyklami. Stróże prawa zatrzymali opla i szybko ustalili dlaczego kierujący próbował uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy. Mało tego, jechał pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 30-latka ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., nie zatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pościg w powiecie włocławskim. Kierowca uciekał przed policyjnymi motocyklami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się