:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C słabe opady deszczu

Pościg za 27-letnim kierowcą w regionie

Informacje z regionu, Pościg letnim kierowcą regionie - zdjęcie, fotografia

W miniony wtorek (05.06.2018) w Łochocinie policjanci drogówki chcieli zatrzymać do kontroli forda bez włączonych świateł. Pijany kierowca bez uprawnień próbował ucieczki a pasażer auta, też pod wpływem procentów, znieważył policjantów i naruszył ich nietykalność. Teraz obaj usłyszą zarzuty.

We wtorek na k-67 patrol ruchu drogowego pełnił służbę patrolując drogę. Po godzinie 20.00 w Łochocinie, policjanci zauważyli przygotowujący się do wyjazdu na tę drogę pojazd bez włączonych świateł mijania. Ford miał włączony prawy kierunkowskaz i zatrzymał się na skrzyżowaniu.

Policjanci reagując na popełnione wykroczenie włączyli sygnały uprzywilejowania pojazdu, aby zatrzymać go do kontroli. Wówczas kierowca focusa ruszył gwałtownie przecinając skrzyżowanie na wprost i zaczął przyspieszać nie zważając na sygnały zatrzymania wydawane prze funkcjonariuszy Policji.

Po przejechaniu około 150 metrów kierowca nagle skręcił wjeżdżając na drogę gruntową do posesji. Tam zatrzymał pojazd, wysiadł i zaczął uciekać wyrzuciwszy kluczyki od pojazdu.

Policjanci zatrzymali go jednak po krótkim pościgu.

Jak się okazało 27-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami a ponadto policjanci wyczuli od niego alkohol. Miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień, za co grozi mu grzywna, ale także usłyszy zarzuty za dwa przestępstwa.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna i kara więzienia nawet do 2 lat, oraz niezatrzymanie pojazdu pomimo wydania przez policjantów poruszających się radiowozem sygnałów dźwiękowych i świetlnych, do zatrzymania pojazdu. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialności nie uniknie tez pasażer pojazdu. 23-latek od początku interwencji zachowywał się agresywnie i arogancko w stosunku do funkcjonariuszy używając wobec nich słów obelżywych i plując. Nie chciał się uspokoić a wreszcie odepchnął jednego z policjantów chcąc napaść na funkcjonariusza, który zatrzymał kierowcę pojazdu.

Noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Pościg za 27-letnim kierowcą w regionie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się