:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Powstanie nowoczesne targowisko w Lubieniu Kujawskim

Społeczeństwo, Powstanie nowoczesne targowisko Lubieniu Kujawskim - zdjęcie, fotografia

W dniu 16 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie i wręczenie umów na dofinansowanie budowy i przebudowy 15 targowisk ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wśród beneficjentów programu jest Gmina Lubień Kujawski, której przyznano dotację na budowę nowego targowiska w wysokości 1 mln. zł. W imieniu gminy umowę dotacji podpisywali burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński oraz skarbnik Wanda Mordzak.

Targowisko, które powstanie w gminie w ramach programu będzie utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i kanalizacyjnej, wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Zadaszone stoiska będą zajmować, co najmniej połowę powierzchni handlowej. Targowisko będzie także oznaczone nazwą ,,Mój Rynek”. Targowisko będzie zlokalizowane na terenie byłego lotniska w pobliżu obecnie wykorzystywanego miejsca targowego.

Powstanie nowoczesne targowisko w Lubieniu Kujawskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się