:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Powtórzą konkursy na dyrektorów włocławskich placówek oświatowych?

Polityka, Powtórzą konkursy dyrektorów włocławskich placówek oświatowych - zdjęcie, fotografia

PIS uważa, że Prezydent Włocławka powinien ogłosić konkursy na 9 dyrektorów włocławskich placówek oświatowych. Jakie jest stanowisko Ratusza?

Zapadł wyrok w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, który podtrzymał decyzję wojewody w sprawie cofnięcia decyzji prezydenta Włocławka dot. powołania komisji konkursowej. Jest to ostateczna decyzja Sądu - mówił podczas konferencji prasowej radny PiS Jarosław Chmielewski, kandydat na prezydenta Włocławka.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność", radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Wojciech Jaranowski przypomniał, że rok temu "Solidarność" we Włocławku złożyła skargę do wojewody na zarządzenie nr 78/17 prezydenta miasta Włocławek z 13.04.2017 r. w sprawie powołania 9 komisji konkursowych na dyrektorów włocławskich szkół uznając, że jest nadreprezentacja związków zawodowych komisji konkursowej. W konsekwencji spowodowało to powiększenie składu, co mogło wpłynąć na wynik konkursu, a więc zdaniem Wojciecha Jaranowskiego przewodniczącego "Solidarności" mogły być wyniki nieobiektywne. Wojewoda uznał racje "Solidarności" kwestionując zarządzenie prezydenta. Prezydent odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który podtrzymał decyzję wojewody i ostatni wniosek prezydenta do Naczelnego Sądu Administracyjnego o kasację wyroku WSA w Bydgoszczy również został oddalony.

Prezydent w tej sytuacji powinien wycofać to zarządzenie, a tym samym unieważnić wszystkie 9 konkursów i rozpisać ponowne konkursy. Liczymy na to i apelujemy do Pana prezydenta żeby jeszcze w lipcu rozpisał ponowne konkursy dla 9 placówek i aby w sierpniu przed rozpoczęciem nowego roku byli nowi dyrektorzy – apelował przewodniczący NSZZ "Solidarność", radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Wojciech Jaranowski.

Kwestia dotyczy następujących placówek oświatowych: Przedszkola nr 35 przy ulicy 14 Pułku Piechoty, Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47, Zespołu Szkół nr 8 ul. Willowa 8, SP nr 19 ul. Szkolna 13, Zespołu Szkół Samochodowych, II LO ul. Urocza, III LO ul. Bechiego, Zespołu Szkół nr 3 ul. Nowomiejska, Centrum Kztałcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Wiceprezydent Barbara Moraczewska poinformowało, że miasto oczekuje na uzasadnienie wyroku, w którym znajdą się wskazówki Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ponadto nadmieniła, że zaskarżenie nie dotyczyło wyboru dyrektorów, tylko i wyłącznie wyboru tych komisji.

Dyrektorzy powołani zostali zupełnie innym zarządzeniem, które nie podlegało zaskarżeniu. Zaskarżeniu podlegało tylko i wyłącznie zarządzenie dotyczące składu komisji konkursowych. Nadal więc obowiązuje zarządzenie, które powołało dyrektorów danych placówek oświatowych. Dyrektorzy zgodnie z prawem nadal wypełniają swoją funkcję. Nie skutkuje to rozpisaniem nowych konkursów - argumentowała wiceprezydent Barbara Moraczewska.


Powtórzą konkursy na dyrektorów włocławskich placówek oświatowych? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się