:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C całkowite zachmurzenie

Pożar na autostradzie A1. Zapaliła się naczepa ciągnika siodłowego [ZDJĘCIA]

W dniu 15 grudnia 2017 roku w m. Unisławice gm. Kowal (autostrada A1) doszło do pożaru naczepy ciągnika siodłowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 9:06. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar naczepy.

Kierowca odłączył ciągnik siodłowy renault od naczepy i pozostawił w bezpiecznej odległości od zdarzenia na pasie awaryjnym. Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej i jednego prądu wody na palącą się naczepę z ładunkiem. Przewożone na niej było 17 ton zmieszanych odpadów z tworzywa sztucznego i papieru (substancji i przedmiotów po mechanicznej obróbce) do dalszego przetworzenia. Podczas działań autostrada w kierunku Gdańska była nieprzejezdna. Po ugaszeniu sprzęt pożarniczy i pojazdy przemieszczono na pas awaryjny i prawy pas ruchu autostrady, co umożliwiło wznowienie ruchu na lewym pasie. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Na miejscu pozostała przeprowadzająca czynności dochodzeniowe policja i służba autostradowa.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 8/50 i samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR oraz samochody ratowniczo-gaśnicze: GBA 2,5/25 z OSP Kłóbka, GCBA 4,3/32 i GBA 2/16 z OSP Kowal, policja i służba autostradowa. Akcja trwała 2 godzin i 39 minut.

Pożar na autostradzie A1. Zapaliła się naczepa ciągnika siodłowego [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się