:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

PWSZ we Włocławku. Rekrutacja trwa

Polecamy, Włocławku Rekrutacja - zdjęcie, fotografia

W PWSZ we Włocławku student nie tylko zdobywa wiedzę teoretyczną, ale również doświadczenie praktyczne.

Absolwent studiów wyższych, który poszukuje pracy jest wnikliwie oceniany przez przyszłego pracodawcę, jak się okazuje najważniejszym kryterium są kompetencje społeczne i praktyka. PWSZ we Włocławku to nie tylko teoria ale przede wszystkim praktyka.

W 2012 r. władze uczelni podjęły decyzję o praktycznym profilu studiów na wszystkich kierunkach. W konsekwencji tej decyzji w programach studiów 80 proc. stanowią zajęcia praktyczne, które prowadzą doświadczeni praktycy, a studenci mają zapewnione trzymiesięczne praktyki zawodowe. Wszystkie inicjatywy podejmowane w uczelni nie byłyby możliwe bez doskonałej kadry dydaktycznej. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów, którzy mają znaczne doświadczenie praktyczne. Aktualnie, ponad połowa nauczycieli akademickich to praktycy.

Maturzyści chętnie wybierają uczelnie, które dają konkretny zawód i pozwalają im odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Wyrazem uznania dla praktycznego profilu kształcenia było wyróżnienie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za jeden z najlepszych w gronie wszystkich publicznych uczelni zawodowych wskaźników losów zawodowych jej absolwentów. Uczelnia w nagrodę otrzymała 1 mln zł na wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym, z czego w roku 2018, na podstawie umowy między Ministrem a uczelnią, zostanie przekazanych 750 000 zł, a w roku 2019 250 000 zł. 

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin podkreśla, że szczególnym ogniwem łączności nauki z biznesem są wyższe szkoły zawodowe. To one doskonale znają potrzeby lokalnych rynków, potrafią współpracować z przemysłem dla rozwoju innowacji. Ten model szkolnictwa był jednak przez lata traktowany po macoszemu i zaniedbywany.

Prowadzą studia licencjackie i inżynierskie na dziesięciu kierunkach kształcenia: filologii angielskiej, pedagogice, nowych mediach i e-biznesie, administracji, zarządzaniu, inżynierii zarządzania, finansach i rachunkowości, informatyce, mechanice i budowie maszyn oraz pielęgniarstwie. Od 2018 r. uczelnia będzie prowadzić studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. PWSZ we Włocławku prowadzi także studia w trybie tzw. popołudniowo-weekendowym. Tryb popołudniowo-weekendowy obejmuje wszystkie kierunki studiów
z wyłączeniem pielęgniarstwa (ze względu na obowiązujące standardy kształcenia). Oferta studiów w systemie popołudniowo-weekendowym skierowana jest do kandydatów, którzy chcą uzupełnić wykształcenie lub zdobyć nowe kwalifikacje, ale ze względu np. na pracę nie mogą podjąć nauki w trybie całodziennych zajęć. Studiowanie w trybie popołudniowo-weekendowym jest bezpłatne. 

Zanim wybierzesz studia zapoznaj się z kim współpracuje PWSZ we Włocławku i przekonaj się, że programy studiów przygotowane są w konsultacji ze specjalistami danej branży. Kończąc studia o profilu praktycznym z pewnością będziesz mógł zawalczyć o pracę marzeń. Podczas studiów możesz zdobyć dodatkowe kompetencje, dzięki szkoleniom organizowanym przez uczelnię. Kończąc studia dysponujesz dyplomem, certyfikatami szkoleń i szerokimi kompetencjami. Uczelnia współpracująca z praktykami ułatwi start na rynku pracy – prężnie działające Biuro Karier PWSZ we Włocławku jest informowane na bieżąco o ofertach pracy, oprócz tego czasami wystarczy porozmawiać z wykładowca-praktykiem, aby ten zarekomendował studenta na staż bądź pracę w swojej firmie.

PWSZ we Włocławku. Rekrutacja trwa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się